Nowości, Wielki Format

Epson L100 i L200 dla użytkowników MAC OS

4.000 czarno-białych stron A4 i ok. 6.500 stron w kolorze mogą wydrukować teraz – bez uzupełniania atramentu – użytkownicy komputerów z systemem MAC OS, na kolorowej drukarce Epson L100 (na zdjęciu) i urządzeniu wielofunkcyjnym Epson L200 – najnowszych urządzeniach ze stałym zasilaniem w atrament.

Użytkownicy komputerów z systemem operacyjnym MAC OS 7.6-9.2, MAC OS X dla procesorów Intel i PowerPC mogą już w pełni skorzystać z możliwości druku na 4-kolorowej, atramentowej drukarce Epson L100 czy wielofunkcyjnej Epson L200. Obydwa urządzenia należą do nowej serii wyposażonej w zintegrowany systemem stałego zasilania w atrament. Urządzenia przeznaczone są dla drukujących duże ilości kolorowych dokumentów z elementami graficznymi np. prace naukowe, referaty, wypracowania, prezentacje czy prace semestralne oraz faktury – czyli są idealnym rozwiązaniem dla uczniów, studentów, pracowników naukowych i niewielkich firm określanych mianem Home Office.

„Wprowadzając na polski rynek nasze najnowsze urządzenia z rewolucyjnym systemem dużych pojemników i stałym zasilaniem w atrament – by nie wprowadzać opóźnień – zdecydowaliśmy iż pierwsze i urządzenia z tej serii trafiły na polski rynek wyposażone w oprogramowanie do współpracy tylko z systemem Windows” – mówi Tomasz Chojecki, Dealer Account w polskim oddziale Epson. „Udostępniamy teraz bezpłatne sterowniki i oprogramowanie obsługujące drukowanie dla systemu MAC OS, którego użytkownicy stanowią stale powiększającą się społeczność w Polsce” 4.000 wydrukowanych czarno białych stron A4 oraz ok. 6.500 stron w kolorze bez wymiany pojemnika z atramentem … to możliwości nowych, popularnych atramentowych urządzeń drukujących Epson L100 i Epson L200. L100 to tylko drukarka, a L200 to urządzenie wielofunkcyjne czyli drukarka, skaner i kopiarka. W komplecie są 3 butelki czarnego tuszu, co pozwala na wydruk 12 tys. stron czarno białych bez konieczności kupowania atramentu.

Tak dużą liczbę stron i na dodatek tanio można wydrukować dzięki nowej konstrukcji urządzeń. Epson, jako pierwszy i dotychczas jedyny producent drukarek – wyposażył je w duże (70ml), zewnętrzne pojemniki z atramentem. Uzupełnianie atramentu, dla każdego koloru oddzielnie, jest bardzo proste – całą zawartość buteleczki (kosztuje ok. 40 zł) wlewamy do pustego pojemnika, zamykamy go korkiem i już … jedyne na co trzeba uważać to, by nie pomylić kolorów i wlewać je do odpowiednich pojemników – są wyraźnie oznaczone. W komplecie z drukarką – L100 i L200 – użytkownik otrzymuje dwie dodatkowe buteleczki z czarnym atramentem, co dodatkowo znacznie obniża koszty druku.

Drukarka (w obydwu modelach) ma głowicę Epson MicroPiezo™ drukującą zmiennej wielkości kroplami atramentów o minimalnej wielkości 4 pikolitry (ludzkie oko zauważa krople, dopiero gdy są większe od 6 pikolitrów). Dzięki temu druk odbywa się z max. rozdzielczością 5760×1440 dpi co daje doskonałej jakości kolorowe wydruki grafiki i tekstu – lepsze niż z drukarki laserowej. W modelu L200 skaner pracuje w rozdzielczości 600×1200.

Epson L100 i L200 to niedrogie w zakupie i eksploatacji popularne urządzenia  drukujące A4 – orientacyjna cena detaliczna L100 to 699 zł, a L200 – 899 zł. Sugerowana cena detaliczna 70 ml buteleczki z atramentem to ok. 40 zł (każdy kolor).