Nowości, Wielki Format

Xerox prezentuje nowy system produkcyjny do druku w kolorze

Na tegorocznych międzynarodowych targach drupa w Dusseldorfie Xerox zaprezentował nowy cyfrowy system druku iGen 150. Model oferuje jakość wydruków porównywalną z prasami offsetowymi, ale w szybszym tempie – nawet do 150 pełnokolorowych obrazów A4 na minutę.

Od czasu swojego debiutu na drupie w 2008 r. technologia iGen (model iGen4) firmy Xerox była wielokrotnie nagradzana przez ekspertów z branży poligraficznej i zadowolonych odbiorców. Z systemu iGen4® korzysta już ponad 1000 klientów, produkujących miliony druków miesięcznie. Co więcej, iGen4 został uznany za najbardziej wydajny system w swojej klasie w niezależnym teście przeprowadzonym przez SpencerLab Digital Color Laboratory .

Model iGen 150, zbudowany na podstawie platformy iGen, jest prosty w obsłudze, umożliwia szybkie wykonywanie zamówień oraz gwarantuje taką samą jakość obrazu dla każdego egzemplarza. To najbardziej wydajny system do druku w kolorze. Potwierdza to Gilmore Doculink – działająca w Ottawie firma oferująca usługi druku – która przetestowała nowy system.

“iGen 150 drukuje z taką samą jakością jak zaawansowana maszyna offsetowa”, powiedział Brian Wright, executive vice president of Operations w Gilmore Doculink. “iGen 150 gwarantuje kolor, jakość i niezawodność spełniającą nasze wymagania.”

Dzięki zwiększonej nawet o 25 proc. prędkości drukowania, system iGen 150 jest w stanie wyprodukować 150 obrazów A4 na minutę (3000 arkuszy 4/0, w rozmiarze 364×660 mm lub B3- na godzinę), co pozwala drukarniom na zwiększenie liczby realizowanych zleceń. Każda strona powstaje przy zastosowaniu opatentowanej technologii image-on-image i matowego toneru zapewniających wyraziste, kolorowe wydruki cyfrowe.

System iGen 150 minimalizuje czas i wysiłek potrzebny do uzyskania materiałów wysokiej jakości dzięki takim cechom i parametrom jak:

– Rozdzielczość druku 2400 x 2400 dpi – najwyższa dostępna w tej klasie urządzeń. Nowe zakresy liniatur (do 250lpi) zapewniają wyższą jakość, wyrazistość detali oraz elementów tekstowych.
– Funkcja Auto Density Control System wykrywa i usuwa ewentualne defekty obrazu na etapie jego tworzenia, pozwalając na ich szybką korektę.
– Układ automatycznej kontroli jakości eliminuje ręczne procesy kalibracji dzięki automatycznej analizie koloru i sygnalizacji gotowości do pracy. Pozwala również na automatyczną korektę geometrii obrazu w celu uzyskania wysokiej dokładności pasowania (standardowo 0,5mm awers/rewers)

Urządzenie drukuje na wielu podłożach takich jak papier powlekany, fakturowany czy półprzezroczysty oraz na mediach syntetycznych, a także oferuje szereg opcji wykończenia wyprodukowanych materiałów (m.in. bindowanie, automatyczne sztancowanie, oprawa klejona, oprawa szyta). Drukarze mogą zatem z łatwością realizować różne zlecenia, np. druk albumów ślubnych, materiałów promocyjnych, a nawet książek.

Xerox iGen 150 na całym świecie będzie można zamawiać od czerwca br. Instalacje rozpoczynają się w lipcu.