Nowości, Wielki Format

Lexmark przejął ISYS Search Software i Nolij

Lexmark International ogłosił przejęcia dwóch firm – australijskiej ISYS Search Software oraz firmy Nolij Corporation mającej siedzibę w USA. Obie firmy dołączyły do Perceptive Software – samodzielnego oddziału Lexmarka. Prezes ISYS Scott Coles oraz prezes Nolij Johnem Collins będą bezpośrednio raportować do Scotta Coonsa – prezesa i CEO Perceptive Software oraz vice prezesa Lexmarka.  

Ostatnie przejęcia Lexmarka są kontynuacją strategii “przechwyć/zarządzaj/miej dostęp”, umożliwiającej firmie inteligentne skanowanie treści dokumentów papierowych i elektronicznych za pomocą całej gamy urządzeń, w tym nagradzanych inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych oraz urządzeń mobilnych. Strategia ta obejmuje także zarządzanie i przetwarzanie treści dzięki technologiom zarządzenia treścią i procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie.

Technologie te, połączone z możliwościami jakie daje Lexmarrk w zakresie usług zarządzania drukiem, pozwalają firmom oszczędzać czas i pieniądze, dzięki zarządzaniu infrastrukturą urządzeń drukujących i skanujących, przy jednoczesnym dostarczaniu kompletnych rozwiązań wysokiej jakości oraz całościowych rozwiązań do zarządzania treścią i procesami biznesowymi.

Integralną część strategii Lexmarka w zakresie alokacji kapitału są przejęcia wspierające rozwój firmy, a także zwrot średnio ponad 50 procent wolnej gotówki  akcjonariuszom poprzez kwartalne dywidendy i wykup akcji własnych.

„Nasze ostatnie przejęcia umożliwiają Lexmarkowi oferowanie klientom różnorodnych, zintegrowanych systemów rozwiązań, które są unikalne, efektywne i dostarczają szybkiego zwrotu z inwestycji” mówi Paul Rooke, prezes firmy Lexmark. „Metodyczna zmiana pola naszego zainteresowania i potencjalnych inwestycji wzmocniła naszą ofertę dotyczącą usług zarzadzania drukiem, jednocześnie dodając nowe technologie przetwarzania treści i dotyczące zarządzania procesami biznesowymi. Dzięki temu Lexmark stał się kluczowym dostawcą rozwiązań dla małych i średnich firm.”

„ISYS od wielu lat dostarcza proste do wdrożenia i łatwe w użytkowaniu biznesowe technologie związane z wyszukiwaniem. Zawsze rozwijaliśmy nasze oprogramowanie dzięki aktywnej współpracę z klientami.” – mówi Scott Coles, dyrektor wykonawczy ISYS. – „Dzięki temu, że Perceptive Software kładzie nacisk przede wszystkim na wsłuchiwanie się w potrzeby klientów i konsekwentne dostarczanie elastycznych rozwiązań w wielu branżach, dobrze wpasujemy się w strukturę Lexmarka by wspólnie dostarczać rozwiązanie naszym klientom na coraz wyższym poziomie.”

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dołączenia do Perceptive Software, firmy który odniosła duży sukces w branży szkolnictwa wyższego, oraz która rozumie unikalne potrzeby związane z zarządzaniem procesami i treścią występujące w tych instytucjach.” – mówi John Collins, prezes Nolij. – „Chcemy połączyć nasze atuty z Perceptive Software i tym samym jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku, na którym działamy.”