Nowości, Wielki Format

Océ wraca na UW

Pod koniec ubiegłego roku, do parku maszynowego Zakładu Graficznego Uniwersytetu Warszawskiego  ponownie dołączyło urządzenie holenderskiego producenta – Océ. „Kilkanaście lat temu w naszej placówce pracowaliśmy na urządzeniu Océ. Maszyna była niemalże bezawaryjna, a obsługa jej nie sprawiała żadnych trudności. Z upływem czasu trzeba ją było jednak wymienić i niestety jej miejsce zajęły urządzenia innego producenta.”, wspomina Pani Grażyna Purtak – kierownik Zakładu Graficznego.

Wieloletnie doświadczenie w branży poligraficznej pozwoliło Pani Grażynie na identyfikację rzeczywistych potrzeb Zakładu Graficznego oraz wybór maszyny, której cechy spełnią jego oczekiwania. W konsekwencji przy ubiegłorocznej modernizacji parku maszynowego firma Océ powróciła na Uniwersytet Warszawski za sprawą urządzenia Océ VarioPrint 4110. Pani Grażyna Purtak tak argumentuje decyzję o odnowieniu współpracy z Océ: „W naszym zakładzie drukujemy niemalże wszystko, jedynym ograniczeniem jest dla nas czas, dlatego też zależało nam na zakupie urządzenia, które pozwoliłoby na przyspieszenie produkcji. VarioPrint 4110 drukuje dwa razy szybciej od naszego poprzedniego urządzenia, dzięki czemu jesteśmy w stanie oferować krótsze terminy realizacji.” Pani Anna Głowacka, operator (na zdjęciu) dodaje: „Na maszynie Océ VarioPrint 4110 pracujemy zaledwie kilka miesięcy i w tym czasie wydrukowaliśmy już ponad milion kopii. Osobiście nie napotkałam na żadne problemy techniczne w związku z pracą na tym urządzeniu, wręcz przeciwnie, jego intuicyjność i możliwość efektywnego planowania wydruków zdecydowanie usprawnia proces produkcyjny.”  

Zakład Graficzny jest jednostką poligraficzną realizującą zlecenia dla całego Uniwersytetu Warszawskiego. Drukowane są tu zarówno książki, czasopisma, broszury i akcydensy. Te ostatnie zwykle realizowane jeszcze tego samego dnia. Decyzja o modernizacji parku maszynowego Zakładu Graficznego, w tym inwestycja w urządzenie Océ VarioPrint 4110 pozwala na skrócenie czasu realizacji zamówień, przy zachowaniu najwyższej jakości finalnego produktu.

Océ nieustannie pracuje nad rozwojem swoich produktów, dlatego też w na początku bieżącego roku w ofercie firmy pojawiła się nowa generacja urządzeń do druku monochromatycznego – Océ VarioPrint DP Line, będąca następcą serii Océ VarioPrint 4000.