Nowości, Wielki Format

Drukuj na pokój z bEST Payment

Hotelowi goście nie muszą się już martwić gdzie wydrukować potrzebne im dokumenty. Zamiast gorączkowo szukać punktu poligraficznego będą mogli to zrobić na miejscu. Konica Minolta oferuje hotelom aplikację bEST Payment. Pozwala ona ich gościom na łatwe drukowanie dokumentów, a administracji na automatyczne doliczanie opłat za usługę do rachunku za pokój.

bEST Payment to oprogramowanie, które umożliwia hotelowym gościom łatwe drukowanie dokumentów bez potrzeby instalowania sterowników lub przenoszenia plików na inny komputer. Zlecenie druku odbywa się poprzez Intranet, a dokumenty można odebrać z każdego urządzenia bizhub Konica Minolta zainstalowanego w budynku. Wszystkie przesłane dane są szyfrowane, a druk rozpoczyna się dopiero po autoryzacji użytkownika. Oprogramowanie pozwala także na skanowanie, kopiowanie i faksowanie dokumentów, a  każdy z gości może na bieżąco kontrolować stan swego konta.

Konfiguracja i obsługa bEST Payment nie wymaga specjalistycznej wiedzy i jest bardzo prosta. Tworzenie konta nowego użytkownika trwa krótko, a hasło potrzebne do zalogowania się w sieci zostaje mu wręczone w recepcji razem z kluczem do pokoju. W każdej chwili można sprawdzić jego aktywność oraz zaktualizować rachunek. Panel administratora podzielony jest na sekcje, co pozwala w łatwy sposób wybrać urządzenia drukujące do instalacji, stworzyć cenniki usług i wybrać sposób uwierzytelniania.

Rozwiązanie bEST Payment można rozbudować o dodatkowe funkcje, dzięki którym możliwe będzie np. używanie do autoryzacji tych samych kart, co w systemie kontroli dostępu. Jeśli goście nie dysponują urządzeniami przenośnymi pozwalającymi na wczytywanie plików przy użyciu przeglądarki internetowej, materiały przeznaczone do drukowania można przesyłać do serwera pocztą elektroniczną. Hotele zainteresowane wdrożeniem bEST Payment oraz wszystkie inne firmy chcące zapoznać się bliżej z rozwiązaniem mogą skorzystać z bezpłatnego okresu testowego.