Nowości, Wielki Format

Urządzenie Ricoh ProTM C901 trzykrotnie nagrodzone

Urządzenie produkcyjne Ricoh Pro C901 Graphic Arts Edition zostało trzykrotnie nagrodzone za wolumen sprzedaży i niezawodność działania.

Ricoh Pro C901 ma ponad 31-procentowy udział w rynku, o prawie 9% większy od swojego najbliższego konkurenta. Dlatego też zostało uznane za najlepiej sprzedające się urządzenie produkcyjne w segmencie średnich nakładów (301-900 tys.) w raporcie InfoTrends Western Europe Production Printing and Copying Market Placements: 2008-20111 Drukując z prędkością do 90 str. A4 na minutę, flagowe kolorowe urządzenie Ricoh na papier cięty zostało również uznane za najszybsze w swojej klasie.

W tym samym czasie, Buyers Laboratory (BLI) przyznało urządzeniu Ricoh Pro C901 Graphic Arts Edition nagrodę PRO Award w kategorii średnich nakładów (wyróżniająca się jakość druku w kolorze). BLI, wiodące niezależne laboratorium badawcze testujące i oceniające sprzęt i oprogramowanie, nagrodziło Ricoh Pro w oparciu o szczegółową analizę na podstawie pełnego zestawu kryteriów technicznych.

Peter Williams, Executive Vice President, Head of Production Printing, Ricoh Europe  mówi: “Uznanie niezależnych instytucji branżowych świadczy o doświadczeniu naszych zespołów ds. badań i rozwoju w tworzeniu efektywnych wiodących rozwiązań biznesowych. Nagroda od BLI została przyznana za innowacyjne technologie. Wysoka jakość wydruków i elastyczność pozwalająca na wydruk szerokiej gamy aplikacji sprawia, że Pro C901 pomaga dostawcom usług druku stworzyć unikalne portfolio usług.”

“Ranking InfoTrends 2011 jest dowodem na to, jak rynek druku produkcyjnego w Europie Zachodniej ocenia urządzenie, które według nas w znacznym stopniu przyczyniło się do  zwiększenia rentowności i wykorzystywania nowych możliwości. Jest tak m.in. dzięki chemicznemu tonerowi PxP™, który zapewnia jakość zbliżoną do offsetu, niezawodność i elastyczność. Możliwość automatycznego wydruku w trybie dupleks nośników o gramaturze 300 g/m2, w pełnej prędkości 90 str./min., sprawia że to urządzenie zapewnia najwyższą produktywność na rynku” – podsumowuje Peter Williams.