Nowości, Wielki Format

Ricoh wchodzi na rynek kolorowych urządzeń szerokoformatowych

Ricoh Europe przedstawia Aficio™ MP CW2200SP – unikalne, kolorowe urządzenie szerokoformatowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o rozwijającym się rynku CAD.

Urządzenie będzie idealnym rozwiązaniem dla branży produkcyjnej, architektonicznej, inżynieryjnej, konstrukcyjnej czy budowlanej. Dzięki zastosowaniu nowego, szybkoschnącego płynnego żelu Ricoh Liquid Gel™, urządzenie jest oszczędne, wydruki nie rozmazują się, a całość zapewnia znakomitą precyzję przy drukowaniu bardzo cienkich linii. Aficio™ MP CW2200SP będzie dostępne w Polsce na przełomie jesieni/zimy 2012.

Na rynku CAD zazwyczaj stosowane były urządzenia monochromatyczne. Aktualnie następuje zwrot w kierunku najwyższej jakości druku w kolorze. Architekci stosujący kolor, aby ich projekty były czytelniejsze, mogą podkreślić obszary takie jak detale elektroniczne na czerwono czy infrastruktura wodna na niebiesko.

Wbudowany kolorowy skaner pozwala na swobodną digitalizację dokumentów tworzonych ręcznie oraz na archiwizację starszych dokumentów.  Dla każdej firmy, która aktualnie wykorzystuje dwa urządzenia (skaner + drukarka), MP CW2200SP jest doskonałą alternatywą, którą cechuje niski koszt utrzymania oraz ogromna oszczędność miejsca w biurze.

MP CW2200SP zużywa tylko 10% mocy pobieranej przez inne konkurencyjne urządzenia tej klasy, co pozwoli zdecydowanie obniżyć rachunki za prąd. Urządzenie wyposażone jest również w duży i czytelny kolorowy panel operatorski, który pozwala na wykorzystanie wszystkich funkcjonalności urządzenia za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu. Prędkość druku to odpowiednio 1,8 str. A0/min. (mono) oraz 0,6 str. A0/min. (kolor). Krótki czas nagrzewania (40 sekund) umożliwia wydrukowanie pierwszych pięciu stron znacznie szybciej niż w przypadku istniejących modeli LED-owych lub atramentowych tej klasy. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników jest również zewnętrzny port USB, który pozwoli szybkie na zapisywanie i odczytywanie dokumentów bez potrzeby używania komputera.

Maksymalna szerokość wydruku na urządzeniu Ricoh MP CW2200SP to 914 mm dla wydruków powyżej formatu A0. Zastosowano tutaj również nowy system do pobierania papieru, który umożliwia „zassanie” papieru do urządzenia, co sprawia, że podawanie papieru jest bardziej precyzyjne i zdecydowanie szybsze. W standardzie urządzenie posiada odbiornik papieru na 20 arkuszy oraz drugą rolę do podawania papieru.

Pierwszą prezentację najnowszego urządzenia kolorowego MP CW2200SP będzie można zobaczyć na stoisku Ricoh na targach drupa 2012, które odbędą się w dniach 3-16 maja w Düsseldorfie, w Niemczech.