Nowości, Wielki Format

Agfa Graphics na targach drupa 2012

Wśród wystawców majowych targów drupa 2012, najważniejszego w tym roku wydarzenia w branży poligraficznej, tradycyjnie znajdzie się firma Agfa Graphics. Belgijski producent zaprezentuje na nich swoje najnowsze rozwiązania w zakresie cyfrowego prepressu i przemysłowego drukowania inkjetowego. Z myślą o zwiedzających z Polski przez cały okres targów na stoisku (nr B64 w hali 8) będą obecni przedstawiciele firmy Agfa Graphics. Z kolei dziennikarze prasy branżowej o prezentowanych na wystawie nowościach będą mogli dowiedzieć się podczas konferencji prasowej zaplanowanej na 4 maja (godz. 14.30, centrum kongresowe CCD).

Tematem przewodnim tegorocznej prezentacji Agfa Graphics na targach drupa będzie hasło „Potęga druku”. Jest ono zgodne z wizją zarządu firmy, które uważa druk za najważniejszy i wciąż najsilniejszy środek komunikacji. Obecność na targach w Düsseldorfie ma podkreślić zaangażowanie Agfa Graphics w dostarczanie innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań z zakresu cyfrowego prepressu dla branż: akcydensowej, opakowaniowej i gazetowej, jak też zaawansowanych systemów drukowania cyfrowego, przeznaczonych na rynki przemysłowej produkcji wielkoformatowej.

Stoisko Agfa Graphics zostanie podzielone na kilka stref tematycznych, uwzględniających obszary rynkowe, na których jest obecny belgijski producent: produkcję gazetową, druk akcydensów i opakowań, przemysłowy druk inkjetowy, a także produkcję systemów oznaczeń i displejów. Każdego dnia targów na stoisku będzie eksponowany inny region świata, co ma podkreślać globalny i ponadnarodowy charakter działalności Agfa Graphics. Na tym opiera się m.in. koncepcja samego stoiska, które swoim klimatem i atmosferą ma przypominać port lotniczy. Podobnie jak lotnisko jest miejscem spotkań wielu różnych osób podążających do swoich miejsc przeznaczenia, tak rozwiązania oferowane przez Agfa Graphics łączą ze sobą różne obszary rynku poligraficznego. Podobieństw jest zresztą więcej: lotnisko, podobnie jak nowoczesna drukarnia, funkcjonuje dzięki wysokowydajnym i zautomatyzowanym procesom i jest zarządzane w profesjonalny sposób. Jest wreszcie – podobnie jak stoisko targowe Agfa Graphics – miejscem spotkań różnych kultur. Elementem ponadregionalnej strategii Agfa Graphics na tegorocznych targach drupa będzie też prezentacja obrazów z różnych stron świata w firmowej „galerii” czy też codzienne prezentacje swoich regionów ze strony osób odpowiedzialnych za dany obszar rynkowy.

Rozwiązania dla cyfrowego prepressu

Targi drupa 2012 będą miejscem światowej premiery najnowszej wersji oprogramowania workflow :Apogee Prepress 8.0, w tym wzbogaconych i rozbudowanych modułów :Apogee Impose, :Apogee Preflight i integracji z systemami MIS. Przygotowane z myślą o klientach zamknięte prezentacje będą też uwzględniać programy :Apogee StoreFront (zupełna nowość w ofercie Agfa Graphics), :Apogee Portal 8.0 (w tym WebApproval i CSR Dashboard) oraz :Apogee Color (w tym InkSave). Podczas demonstracji „na żywo” będzie można zobaczyć dwa termiczne systemy CtP: pełnoformatowy :Avalon N8-80 pracujący w trybie in-line z urządzeniem czyszcząco-gumującym :Azura C65 i produkującym bezchemiczne płyty :Azura TS oraz wielkoformatowy :Avalon N16, połączony in-line z wywoływarką :Elantrix i naświetlający konwencjonalne płyty termoczułe :Energy Elite Pro.
Z myślą o przedstawicielach drukarń gazetowych na stoisku będzie pracował system :Advantage N PL (wyposażony w moduł ładowania płyt bezpośrednio z palety), połączony in-line z urządzeniem :VXCF 85 i naświetlający bezchemiczne płyty :N94-VCF. Podczas specjalnych, zamkniętych pokazów będzie można zapoznać się z oprogramowaniem Agfa Graphics, dedykowanym na rynek prasowy, m.in. z najnowszą wersją systemu produkcyjnego :Arkitex Director 8 oraz z modułem :Arkitex Eversify, pozwalającym na tworzenie treści z myślą o różnych zastosowaniach (media elektroniczne).

Rozwiązania z zakresu przemysłowego inkjetu

Targi drupa 2012 będą niecodzienną okazją, by zobaczyć w akcji hybrydowy, wielkoformatowy system :M-Press Leopard, stworzony przez Agfa Graphics we współpracy z firmą Thieme. Poza tym na stoisku będą pracować aż cztery plotery inkjetowe reprezentujące rodzinę :Jeti (urządzenia :Jeti 3020 Titan FTR w dwóch różnych konfiguracjach oraz modele :Jeti 1224 HDC FTR i :Jeti 3324 AquaJet Pro) oraz dwa z serii :Anapurna (:Anapurna M2540 FB i :Anapurna M2050).

Dodatkowo Agfa Graphics będzie promować na targach stworzony przez Agfa Materials papier syntetyczny Synaps, przeznaczony do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

Mówi Michał Śliz, dyrektor generalny Agfa Graphics: Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach drupa 2012. Zaprezentujemy na nim liczne nowości w zakresie oprogramowania i urządzeń dla cyfrowego prepressu oraz druku inkjetowego. Mamy nadzieję, że zaplanowane w ramach strefy VIP prezentacje nowego oprogramowania spotkają się z dużym zainteresowaniem zwiedzających z Polski. Targi będą też znakomitą okazją by zobaczyć „na żywo” maszynę :M-Press Leopard, która od ubiegłorocznej premiery zdobywa zarówno światowy rynek tradycyjnego sitodruku przemysłowego jak i druku inkjetowego klasy „high-end”. Nie zawiodą się również osoby, które liczą na prezentacje rozwiązań w zakresie najnowszych systemów CtP i wielkoformatowych ploterów UV. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju na stoisku Agfa Graphics będą przez całe targi obecni przedstawiciele polskiego oddziału. Do zobaczenia w Düsseldorfie.