Nowości, Wielki Format

Ricoh na targach drupa 2012

Ricoh silnie zaznaczy swoją obecność na targach drupa 2012.  Odwiedzający stoisko firmy, w hali 08a (B46-1 i B46-3), będą mogli podziwiać bogate portfolio oprogramowania i sprzętu, odpowiednie dla dostawców usług druku, którzy chcą się skupić nie tylko na druku, ale także na usługach marketingowych i komunikacyjnych.

Odwiedzający będą mogli zapoznać się z oprogramowaniem TotalFlow, urządzeniem Ricoh Pro C901 Graphic Arts Edition, najnowszymi cyfrowymi urządzeniami na papier cięty serii Pro C751 oraz z systemem na papier ciągły InfoPrint VP 5000. Ricoh zaprezentuje również nowy program Ricoh Carbon Balanced Printing; następną generację Ricoh Business Driver Programme™ oraz nowe, kolorowe urządzenie szerokoformatowe.

Podczas targów, Ricoh pokaże, w jaki sposób może pomóc dostawcom usług druku w ich drodze ku przyszłości. Odwiedzający stoisko Ricoh, dzięki specjalnie zaprojektowanym strefom, będą mogli zobaczyć praktyczne demonstracje tego, jak rozpocząć zdobywanie nowych rynków, jak uzyskać dostęp do najświeższej wiedzy branżowej i wdrażać cyfrowy obieg dokumentów. Te strefy to: Marketing, Packaging, Publishing, Transactional i Enterprise.  Każda strefa będzie skupiać wokół siebie klientów firmy Ricoh, którzy będą dzielić się wiedzą na temat swoich nowych ofert w zakresie usług i aplikacji do druku cyfrowego.

Ricoh szykuje specjalną, spersonalizowaną niespodziankę dla gości, którzy zarejestrują się na stronie www.ricoh-europe.com/drupa2012.  Zostaną oni rozpoznani za pomocą technologii QR code i będą mogli uczestniczyć we wspaniałej podróży wokół stoiska – skonfigurowanej dokładnie według ich potrzeb, niezależnie od tego, czy będzie to zapoznanie się z rozwiązaniami Ricoh z zakresu web-to-print czy zdobycie wiedzy na temat tego, w jaki sposób Ricoh może wspierać rozwój ich biznesu.  

Peter Williams, wiceprezes Ricoh Europe i przewodniczący Production Printing Business Group w Europie, tłumaczy: “Bez wątpienia firmy z branży poligraficznej muszą się zmieniać, aby dostosować się do realiów dzisiejszego rynku.  Jest wiele nowych trendów, takich jak spersonalizowane kampanie marketingowe, druk na żądanie i dostawa just-in-time – są to możliwości, które pozwolą firmom zyskać przewagę dzisiaj i utrzymać ją w przyszłości.”

Nowe produkty i usługi na targach drupa 2012

Następna generacja Ricoh Business Driver Programme rozszerza wsparcie oferowane członkom. Na portalu internetowym znajdą się nowe raporty marketingowe, kursy e-learningowe i usługi wspierające transformację biznesową i rozwój aplikacji do druku. Członkowie programu będą mieli możliwość kontaktu z najlepszymi konsultantami, specjalistami biznesowymi Ricoh i innych użytkowników poprzez blogi i inne narzędzia internetowe.

Na stoisku Ricoh będzie można także zobaczyć nowość w segmencie atramentowego druku szerokoformatowego – urządzenie Ricoh Aficio CW 2200SP do druku w kolorze. Zostało ono zaprojektowane z myślą o rozwijającym się rynku CAD. Innowacyjne urządzenie na płynny żel Ricoh jest idealnym rozwiązaniem dla branży produkcyjnej, architektonicznej, inżynieryjnej, konstrukcyjnej, budowniczej, a także dla drukarni firmowych. Płynny żel zapewnia znakomitą precyzję przy drukowaniu bardzo cienkich linii.

Kolejna nowość w ofercie Ricoh, program Ricoh Carbon Balanced Printing jest inicjatywą europejską, która w przyszłości zostanie rozszerzona na skalę globalną. Program ten ma na celu redukcję negatywnego wpływu drukowania na środowisko podczas użycia urządzeń produkcyjnych firmy Ricoh. Jest oparty na trzystopniowym procesie: analiza, optymalizacja i neutralizacja. Pierwszy krok obejmuje dogłębną analizę czynności związanych z drukiem. Drugi krok to optymalizacja środowiska druku. Kalkulator emisji, dostępny w ramach Ricoh Business Driver Programme, ukazuje ile związków węgla wydziela się przy konkretnej operacji drukowania. Następnie odpowiednie, przyjazne dla środowiska metody drukowania są identyfikowane i implementowane. Ostatni krok to neutralizacja pozostałych, nieuniknionych emisji dwutlenku węgla.

InfoPrint 5000 VP, kolorowy system na papier ciągły, jest najnowszym urządzeniem z serii InfoPrint 5000. Cechuje się wysoką prędkością do 220 metrów na minutę i jest przeznaczony dla wysokonakładowych druków transakcyjnych gdzie terminowość jest wymaganiem krytycznym. Modele VP są wyposażone w szereg funkcji ułatwiających pracę operatorów i maksymalizujących wydajność. Między innymi w wysokiej pojemności wewnętrzny system dostarczania atramentu, który minimalizuje potrzebę interwencji ze strony operatora.

Graham Moore, Director Business Development w Ricoh Europe, stwierdza: “Dostawcy usług druku nie muszą samemu stawiać czoła wyzwaniom rozszerzenia działalności na nowe obszary. Drupa 2012 to niezwykła okazja do spotkania z Ricoh i zobaczenia, w jaki sposób łączymy nasze sprawdzone rozwiązania, usługi i wsparcie, aby pomóc firmom rozwijać się nie tylko w zakresie druku.”