Nowości, Wielki Format

Polska premiera Epson L100 i L200

Epson jest pierwszym na świecie producentem drukarek, który odpowiadając na oczekiwania użytkowników, wprowadza na rynek serię drukarek atramentowych wyposażonych w  zintegrowany zestaw dużej pojemności (70 ml), zewnętrznych pojemników atramentowych oraz system szybkiego i prostego uzupełniania atramentu FIT (Fast Ink Top-up). koszty druku. Rozwiązanie to zaprojektowano z myślą o nieprzerwanym, niezawodnym, wysokiej jakości kolorowego druku dokumentów przy bardzo niskich kosztach. Nowy system stałego zasilania w atrament jest integralną częścią urządzeń i jest jak one, objęty jest roczną gwarancją producenta.

Starannie zaprojektowany i precyzyjnie wykonany system napełniania wyposażony jest zestaw szczelnych korków, filtrów i zaworów ssących, które kontrolują przepływ atramentu i zapobiegają przepływowi zwrotnemu. Eliminuje on także ryzyko wycieku zarówno przy napełnianiu, pracy jak i przy przewożeniu drukarki.
Epson L200 jest wielofunkcyjnym urządzeniem atramentowym, które szybko i z łatwością drukuje, skanuje i kopiuje dokumenty, a Epson L100 (na zdjęciu) to autonomiczna, jednofunkcyjna drukarka dla użytkowników, którzy nie potrzebują funkcji skanowania i kopiowania. Obydwa modele wykorzystują głowice Epson MicroPiezo™ wykorzystujące technologię piezoelektrycznego druku atramentowego o zmiennej wielkości kropli (min. 4 pikolitry) i cztery kolory CMYK (bękitny, purpurowy, żółty i czarny).

Jeden komplet atramentów umożliwia wydruk do 4 tys. stron czarno-białych i 6,5 tys. stron w kolorze. Przy zakupie drukarki użytkownik otrzymuje dodatkowe 2 butelki czarnego atramentu, co dodatkowo obniża – i tak już bardzo niskie – koszty druku.

„Nasze nowe urządzenia i system stałego zasilania są odpowiedzią na oczekiwania użytkowników szczególnie w Polsce, gdzie tak wielkie znaczenie mają koszty druku. To doskonałe rozwiązanie dla osób drukujących dużą liczbę dokumentów i grafiki – studentów, właścicieli małych firm, itp. użytkowników szukających wysokiej jakości, niskich kosztów eksploatacji i niekłopotliwej obsługi” – powiedział Tomasz Kuciński, Pro Graphics Account Manager w polskim oddziale Epson, na premierowym pokazie nowych urządzeń w Polsce.

Modele Epson  L200 oraz L100 są już dostępne w Polsce. Sugerowane ceny detaliczne to  odpowiednio: 999 zł i 899 zł. Gwarancja 12 miesięcy lub 15 tys. stron wydruku. Sugerowana cena atramentu: 30 zł każdy kolor (butelka 70 ml).