Nowości, Wielki Format

Firma Publiman instaluje pierwszą drukarkę Uvistar we Francji

Firma Publiman z siedzibą w pobliżu malowniczego miasta Cenac w regionie Doliny Dordogne jest jednym z dwóch największych dostawców usług drukarskich na francuskim rynku scrolling banner. Doskonałe przeszkolenie jedenastu pracowników firmy jest gwarancją jej sukcesu handlowego, do którego przyczynia się również krótki czas realizacji zamówień i realizacja zleceń spełniających najwyższe normy na rzecz znanych klientów, takich jak CBS, Clear Channel i JC Deceaux.

Prawie wszystkie zlecenia realizowane są na wielkoformatowej drukarce UV Uvistar 3,5 m umożliwiającej drukowanie z roli na rolę.  Klient ma gwarancję, że dostarczony produkt jest zgodny ze specyfikacją.

Daniel Mandart, założyciel i Dyrektor Zarządzający firmy Publiman, wyjaśnia, dlaczego firma koncentruje się na rynku scrolling banners: „We Francji zmieniły się przepisy dotyczące reklamy zewnętrznej polegające na wprowadzeniu ograniczenia w liczbie eksponowanych billboardów, co spowodowało gwałtowny wzrost popytu na scrolling banner. Na jednym banerze można jednorazowo umieścić do sześciu reklam”.

Firma, poza świadczeniem usług drukarskich oferuje swoje własne podłoże do drukowania scrolling banner – papier Polyman, który sprzedawany jest w całej Europie. Ekologiczny papier z polimerową powłoką i warstwą z poliestru zaczął cieszyć się dużą popularnością wśród drukarń billboardowych, co umożliwiło firmie Publiman utworzenie drugiego oddziału.

Rozwój firmy dzięki inwestycji w drukarkę UV

Firma Publiman do tej pory do banerów używała drukarki NUR. Ponieważ szybko się rozwijała, w celu zwiększenia wydajności zdecydowała się zainwestować w drukarkę UV.

Daniel wyjaśnia, w jaki sposób doszło do tego, że jego firma zaczęła poszukiwać nowej drukarki: „Po tym jak kilka miesięcy temu w firmie doszło do nieplanowanego przestoju z powodu drukarki NUR wykorzystującej tusze rozpuszczalnikowe, zdaliśmy sobie sprawę z tego, że już najwyższy czas, aby zainwestować w nowe urządzenie. Współpracujemy z brytyjską firmą Urbanstorm i wspomnieliśmy, że szukamy nowej drukarki – natychmiast zasugerowano nam, abyśmy sprawdzili model Uvistar firmy Fujifilm.

Od razu skontaktowaliśmy się z firmą Fujifilm, aby dowiedzieć się więcej o drukarce Uvistar. Jednocześnie sprawdzaliśmy wiele innych urządzeń dostępnych na rynku, aby mieć pewność, że wybrana drukarka będzie najlepiej pasowała do naszych potrzeb. Jeden z najważniejszych testów, jakie przeprowadzaliśmy w firmie, polegał na sprawdzeniu poziomu rozpraszania i zdolności zachowywania żywych kolorów po podświetleniu. Drukarka Uvistar spełniła wszystkie nasze oczekiwania i okazała się dla nas najlepszym rozwiązaniem”.

W ten sposób w czerwcu 2011 roku firma Publiman została pierwszym francuskim dostawcą usług drukarskich, który zainstalował drukarkę Uvistar. Drukarka Uvistar 3,5 m umożliwiająca drukowanie z roli na rolę wyposażona jest w 32 głowice drukujące pozwalające na szybsze drukowanie. Tusze Uvijet QK firmy Fujifilm są gwarancją braku problemów z utwardzaniem i dostarczaniem tuszu do głowic. Zapewniają one doskonałe nakładanie międzywarstwowe w przypadku druku na papierze/folii do podświetleń i druku apli.

„Montaż przebiegł zgodnie z planem, a nasi operatorzy przeszli szczegółowe szkolenie i otrzymali stosowną pomoc podczas nauki obsługi nowego urządzenia. Od pierwszego dnia byliśmy pewni, że wybierając drukarkę Uvistar, podjęliśmy właściwą decyzję” – powiedział Daniel. „Teraz czas realizacji zamówień jest krótszy, dzięki czemu możemy przyjmować więcej zleceń od nowych klientów, którym nasze usługi polecają firmy, które już z nami współpracują”.

Korzyści dla środowiska

Firma Publiman podejmuje wszelkie działania pozwalające zminimalizować negatywny wpływ jej działalności na środowisko. Nabycie drukarki Uvistar nie tylko przyczyniło się do skrócenia czasu wykonywania nadruków, lecz także przyniosło korzyści dla środowiska.

„Drukarka Uvistar zapewnia również korzyści dla środowiska, co jest dla nas bardzo ważne. Pozwala ona na wykonywanie doskonałych nadruków na podłożach polietylenowych i minimalizowanie strat” – powiedział Daniel. „Podłoża wykorzystywane do produkcji scrolling banners są krótkie, dlatego w ich przypadku straty mogą być naprawdę duże. Ustawienia drukarki Uvistar pozwalają jednak redukować je do minimum”.

Dalsze inwestycje

Firma była tak zadowolona z wyników uzyskanych dzięki drukarce Uvistar, że zdecydowała się wypróbować tusze rozpuszczalnikowe firmy Fujifilm w swojej drukarce NUR. „Przeprowadziliśmy rygorystyczne testy, aby porównać tusze firmy Fujifilm z tuszami, z których korzystaliśmy do tej pory. Uzyskaliśmy nadruki takiej samej wysokiej jakości, ale o większej trwałości. Podjęliśmy więc decyzję o przejściu we wrześniu na tusze firmy Fujifilm”.

„Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszą francuską firmą oferującą usługi drukarskie, która zakupiła drukarkę Uvistar. Stworzyła ona nowe możliwości i pozwoliła utrzymać wiodącą pozycję na rynku dzięki doskonałej ofercie. Podczas całego procesu inwestycyjnego firma Fujifilm bardzo nam pomagała. Korzyści płynące ze współpracy z tą firmą można było zauważyć już od pierwszego dnia. Jestem pewien, że będzie się ona pomyślnie rozwijała” – powiedział Daniel.

Drukarka Uvistar dostępna jest w czterech różnych modelach pozwalających na wykonywanie wysokiej jakości nadruków z prędkością ponad 300 m2/h. Sprawdzony system multirolowy i intuicyjny interfejs umożliwiają szybki rozruch przy niskich stratach podłoża i używanie rolek o różnych szerokościach. Uvistar w połączeniu z nowymi tuszami Uvijet QK umożliwia wykonywanie nadruków na szerokiej gamie elastycznych podłoży, w tym na polietylenie (PE).