Nowości, Wielki Format

System Océ ColorWave 650 w firmie Gama z Krakowa

Pierwszy w Polsce w pełni zintegrowany, wydajny wielkoformatowy system kopiujący i drukujący w trybach kolorowym i czarno-białym – Océ ColorWave 650 – rozpoczął pracę w firmie Gama z Krakowa. To kolejne urządzenie Océ, w jakie zainwestował ten punkt usługowy. Po raz kolejny jego właściciel postawił na automatyzację procesów kopiowania, drukowania i skanowania – tym razem w kolorze. Dzięki tej inwestycji Gama może teraz na jednym, niewielkim urządzeniu wykonywać kopie i wydruki kolorowe  i monochromatyczne.

Gama… pozytywnych odczuć

W tym roku firma Gama obchodzi 22–lecie istnienia oferując usługi z zakresu kopiowania, skanowania, drukowania wszelkiego rodzaju dokumentów, projektów i dokumentacji, produkcji wizytówek i pieczątek. Zdobyte przez lata doświadczenia pozwalają jej na fachowe i szybkie wykonywanie wyżej wymienionych usług przy wsparciu markowego sprzętu, prezentującego najwyższą jakość. Nieustannie przez lata jej właściciel inwestuje w sprzęt innowacyjny, gwarantujący wysoką jakość i wydajność. Océ ColorWave 650 to siódma już maszyna Océ (pozostałe sześć to także wielkoformatowe systemy tego producenta), jaka pracuje w tej krakowskiej firmie. Gama zdecydowała się po raz kolejny na zakup urządzenia Océ – tym razem wybór padł na najnowszej generacji ploter, który we współpracy ze skanerem kolorowym Oce TC4 daje możliwość wykonania każdego zlecenia w zakresie prac kolorowych i czarno-białych. Po raz kolejny bowiem Bogusław Bakoński – właściciel firmy Gama – był przekonany, że będzie to najodpowiedniejsze urządzenie, które zapewni wysoką jakość i wydajność. Z uśmiechem przy tym dodaje: Kupuję urządzenia Océ, bo lubię…

Gama…przychylnych opinii

Po pierwsze – mówi Bogusław Bakoński – Océ ColorWave 650 umożliwia kopiowanie i drukowanie prac czarno-białych i kolorowych na jednym, łatwym w obsłudze urządzeniu, zastępuje więc kilka urządzeń wielkoformatowych i zajmuje niewiele miejsca. W naszej firmie zastąpiło ono dwa plotery atramentowe, z jakich korzystaliśmy – jeden do drukowania dokumentacji technicznej, drugi do drukowania plakatów.
Po drugie – ważnym dla nas przy podejmowaniu decyzji była automatyzacja procesów. Zawsze, kiedy zamierzamy inwestować bierzemy pod uwagę przede wszystkim urządzenia, które usprawnią naszą pracę i obsługę klienta, który jest dla nas najważniejszy. Wcześniej zakupiliśmy urządzenie Océ TDS700 z sześcioma rolkami i zintegrowaną składarką on line, który to system pozwolił nam przekonać się o dużych korzyściach, jakie daje właśnie automatyzacja – sześć rolek (każda z papierem innego rozmiaru) pozwala obsługiwać maszynę szybko i z poziomu komputera, a składarka zapewnia natychmiastowy odbiór wydrukowanych i odpowiednio już złożonych zleceń. Dotyczyło to jednak obsługi prac czarno-białych. Pozytywne doświadczenia z tym sprzętem sprawiły, że sięgnęliśmy po automatyzację tych procesów w kolorze – Océ ColorWave 650 wydawało się być najlepszym wyborem w tym zakresie i mamy nadzieję, że tak właśnie będzie w naszej codziennej pracy.
Po trzecie – urządzenie zapewnia dobrą prędkość, kopiuje i drukuje szybciej niż dotychczasowe systemy, jakie zastąpiło ono w naszej firmie.

Po czwarte – istotnym elementem wdrożenia są narzędzia wspomagające wykonanie zadań kopiowania, drukowania czy skanowania. Oprogramowanie Océ Publisher to niezwykle wydajne narzędzie do drukowania całych zestawów plików w różnych formatach. Ta możliwość jest niezwykle przydatna w naszej codziennej pracy wpływając na czas wykonania przez nas zlecenia. Niezwykle funkcjonalna jest również możliwość zarządzania pracami w kolejce zleceń, co jest istotną funkcją w naszej codziennej pracy, kiedy to musimy pilnie obsłużyć jakiegoś klienta, który chce wydrukować szybko np. wizualizację budynku razem z planami czy plakat, a w kolejce jest ustawionych kilka dużych zleceń. Teraz możemy go obsłużyć bez problemu za pomocą jednego urządzenia niemal natychmiast. Oprogramowanie pozwala również automatycznie wybrać rolkę z odpowiednim do danego zlecenia medium; zapewnia również automatyczną optymalizację trybu jakości, dzięki czemu mamy pewność uzyskania dobrej pracy przy pierwszej próbie.

Po piąte – ploter gwarantuje w pełni intuicyjną obsługę, przez co upraszcza rutynowe zadania i oszczędza czas. Możemy w nim zdefiniować szablony kopiowania i skanowania wykorzystując najczęściej stosowane ustawienia i w ten sposób nasza praca jest szybsza, a ryzyko pomyłki spada niemal do zera. Wszystko może odbyć się za pomocą jednego przycisku. Dodatkowo warto wspomnieć, że jedna maszyna generuje potrzeby zakupu jednego tonera, w nie – jak to miało miejsce poprzednio – musieliśmy brać pod uwagę potrzeby dwóch różnych ploterów, jakie posiadaliśmy. Teraz kupujemy też jednakowe papiery zarówno dla plotera Océ TDS700 jak również dla systemu Océ ColorWave 650.

Po szóste: jakość – zawsze dbamy o to, by wykonywane przez nas usługi cechowała najwyższa jakość. Systemy Océ, na jakich pracujemy od lat, mają tu znaczący wpływ. Océ ColorWave 650 jest tylko potwierdzeniem wysokiej jakości, jaką znamy. Co ważne – niezależnie od mediów, na jakich będziemy drukować, technologia zastosowana w urządzeniu zapewnia dobre wydruki. Poprzedni ploter atramentowy, na którym drukowaliśmy prace o dużych wypełnieniach np. wizualizację ogrodów, wymagał stosowania specjalnych rodzajów papieru, gdyż na zwykłym otrzymywaliśmy pofalowaną kartkę. Océ ColorWave 650 umożliwia tworzenie odpornych na wodę kolorowych wydruków na zwykłym papierze niezależnie od rodzaju rysunku i zupełnie wyeliminował ten problem.

Po siódme – system zapewnia nam zdrowe środowisko pracy każdego dnia, co również ma dla nas niemałe znaczenie, spędzamy tu bowiem wiele godzin i ważnym jest środowisko w jakim przebywamy. Ma ładny design, co dla mnie ma również niemałe znaczenie. Po ósme – nie sposób pominąć w pozytywnych opiniach Piotra Flagi -handlowca firmy Océ Poland z Krakowa – który jest od wielu już lat naszym najlepszym doradcą.  

Gama… planów na przyszłość

System Océ ColorWave 650 dopiero rozpoczął pracę w krakowskiej firmie Gama, ale Bogusław Bakoński wie doskonale, w jaki sposób będzie z niego korzystał. Mam nadzieję, że ploter ten wkomponuje się w nasz rynek i w dłuższej perspektywie przyniesie nam szereg korzyści. Sytuacja punktów usługowych nie jest łatwa i zależy nam oczywiście na stałym zwiększaniu dochodowości naszej firmy, jednak to z pewnością nie nastąpi szybko i będziemy musieli na tego rodzaju korzyści jeszcze poczekać. Na tę chwilę mam nadzieję, że inwestycja jeszcze bardziej podniesie wizerunek naszej firmy jako przedsiębiorstwa, inwestującego w rozwiązania innowacyjne i usprawniające obsługę klientów, bo ich zadowolenie jest naszym największym priorytetem – mówi.