Nowości, Wielki Format

Fujifilm wprowadza nową drukarkę Acuity LED 1600 UV

Firma Fujifilm zaprezentowała nawą drukarkę UV, Acuity LED 1600, podczas targów FESPA Digital 2012, (21 – 24 luty, Barcelona). Urządzenie Acuity LED 1600 wyposażone w unikalny system utrwalania UV LED o niskim zużyciu energii, posiadające wydajność 20 metrów kwadratowych na godzinę, stanowi doskonałe uzupełnienie istniejącego portfolio wielkoformatowych drukarek firmy Fujifilm. Urządzenie może drukować na podłożach sztywnych i elastycznych (w tym PET, akryl, poliwęglan) i nadaje się do szeregu zastosowań, w tym do druku plakatów, reklamy typu POP i display.

Wyniki testów beta są bardzo pozytywne, a drukarze doceniają nowoczesne cechy urządzenia i jakość produkcji, których gwarancją są opatentowane technologie Fujifilm. Fabrice Houillon z francuskiej firmy LVRI używa urządzenia Acuity LED od listopada 2011 r. i wypowiada się o nim w samych superlatywach: „W firmie LVRI koncentrujemy się na poprawie warunków produkcji poprzez zastosowanie zaawansowanych urządzeń, które umożliwiają zwiększenie wydajności i gwarantują krótki okres realizacji zleceń. Urządzenie Acuity LED doskonale wpasowuje się w nasz proces produkcji dzięki wyjątkowej wydajności, która jest absolutnie rewelacyjna dla drukarki LED średniej klasy, zapewniając żywe kolory w jakości zbliżonej do zdjęć fotograficznych. Dzięki tej technologii możemy zróżnicować naszą ofertę usług i skutecznie zaistnieć na rynku reklamy typu POP i display” – powiedział.  

Ta zaawansowana drukarka cyfrowa LED UV posiada specjalnie zaprojektowane, oszczędne źródło światła LED o długiej żywotności, a także bardzo precyzyjne i szybkie głowice drukujące. Technologia Fast Accurate Marking firmy Fujifilm umożliwia najlepszą w swojej klasie wydajność 20 metrów kwadratowych na godzinę, natomiast technologia Intelligent Curing Control gwarantuje uzyskanie szerokiej palety kolorów i płynnych przejść tonalnych, zapewniając przyleganie tuszu do większej liczby różnych podłoży, w tym również do materiałów ekologicznych, na których pojawia się problem z przyczepnością.

Drukarka oferowana jest ze standardowym zestawem siedmiu kolorów tuszu, w tym bezbarwny lakier, przygotowanych zgodnie z recepturami Fujifilm, które umożliwiają realizację wysokiej jakości wydruków z połyskiem. Możliwość zastosowania tuszu kolorowego, bezbarwnego lub białego w ramach jednego cyklu może zwiększyć wydajność i skrócić okres realizacji, co stanowi wartość dodaną.

Oprogramowanie Spot Colour Matching, który automatycznie generuje tabelę porównawczą kolorów, upraszczając proces dobierania kolorów spotowych, co stanowi dodatkową, cenną funkcję drukarki.
 
„Firma Fujifilm koncentruje się na dostarczaniu branży drukarskiej najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeń, a drukarka Acuity LED 1600 jest ważnym krokiem w ramach tego działania. Oferowany model drukarki powstał w wyniku zastosowania szeregu technologii będących własnością firmy Fujifilm i stanowi kamień milowy w tym segmencie rynku. System LED oferuje doskonałą wydajność i daje drukarzom możliwość poszerzenia gamy powierzchni drukowanych o cenne i przyjazne dla środowiska materiały stanowiące alternatywę dla PCV” – dodał Gary Barnes, Marketing Manager Wide format Inkjet z FUJIFILM Europe.  

Barnes podsumował swoją wypowiedź w następujący sposób: „Doskonałe połączenie specjalnie opracowanego tuszu Fujifilm, głowic i systemu utrwalania zapewnia wspaniałe wyniki bez utraty szybkości druku. Wyniki testów beta potwierdzają nasze przekonanie o potencjale innowacyjnej drukarki LED UV”.