Nowości, Wielki Format

Nowe drukarki Epson

Firma Epson zaprezentowała dwie nowe serie drukarek lasierowych: AcuLaser C9300N (na zdjęciu) i AcuLaser M7000N. Urządzenia doskonale sprawdzą się w firmach, które nie uznają kompromisów przy wyborze monochromatycznych i kolorowych drukarek laserowych A3. Obie serie urządzeń gwarantują wysoką wydajność w firmach i grupach roboczych oraz niski koszt jednej strony.

Benjamin Guisembert, menedżer produktu ds. urządzeń laserowych w firmie Epson Europe, powiedział: „Rozszerzyliśmy gamę naszych drukarek laserowych o serię AcuLaser C9300N i AL-M7000N, aby spełnić różnorodne wymagania firm. Model AL-M7000N jest przeznaczony dla małych i średnich grup roboczych, a C9300N  dla średnich i dużych grup roboczych. Możliwość podłączenia drukarek obu serii do sieci za pośrednictwem interfejsu Gigabit Ethernet, obsługa języka PDL oraz protokołów IPsec i IPv6 sprawiają, że integracja ze skomplikowanym środowiskiem informatycznym przebiega bezproblemowo”.

Wszystkie modele mają niewielkie wymiary i umożliwiają uzyskanie wydruków w formacie od A6 do A3. Urządzenie AL-C9300N drukuje z dużą prędkością do 30 str./min monochromatycznie i w kolorze (format A4), a urządzenie AL-M7000N  z szybkością do 32 str./min monochromatycznie (format A4), co pozwala zwiększyć wydajność pracy. Drukarki AL-C9300N i AL-M7000N mają podajniki papieru o dużej pojemności, a wybrane modele można wyposażyć w dodatkowe kasety na papier i moduł drukowania dwustronnego.

Zarówno seria AcuLaser C9300N, jak i seria AL-M7000N gwarantuje wysoką jakość w atrakcyjnej cenie i dużą prędkość drukowania przy niskim koszcie druku jednej strony. Te cechy oraz certyfikat ENERGY STAR gwarantujący obniżenie zużycia energii oznaczają, że koszty eksploatacji urządzeń z obu serii są bardzo niskie. Obie grupy urządzeń pozwalają drukować nawet 100 000 stron w miesiącu, dlatego firmy mogą mieć pewność, że ich inwestycja jest naprawdę opłacalna.

W serii AL-C9300N firma Epson zastosowała opatentowaną technologię zaawansowanej modulacji amplitudy (AAM), która analizuje rozmieszczenie punktów w celu tworzenia ostrych obrazów o wyraźnych krawędziach. Firmy potrzebujące profesjonalnych wydruków docenią technologię poprawy rozdzielczości Epson AcuLaser Colour-RITech, która umożliwia uzyskanie przez drukarkę AL-C9300N rozdzielczości do 4800RiT. Eliminuje to nierówności w krawędziach tekstu, wykresów, grafiki, a nawet schematów CAD, co umożliwia uzyskanie wyraźnych i czystych odcieni.

Seria drukarek AL-C9300N i AL-M7000N będzie dostępna od marca 2012 r. Orientacyjne ceny detaliczne:  C9300N – 8.295 zł (z VAT), M7000N 4.999 zł. Gwarancja 12 miesięcy.