Nowości, Wielki Format

Nowy model drukarki z płaskim stołem – Mimaki UJF 3024

Mimaki Engineering Co., Ltd., wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych, przedstawia nową drukarkę atramentową z płaskim stołem UJF-3042HG, która dodatkowo zwiększa wydajność drukowania atramentowego UV z diodami LED. Nowy model zostanie wypuszczony na rynek w lutym 2012 roku. Maksymalną grubość materiałów do drukowania zwiększono do 150 mm, a gamę dostępnych kolorów rozszerzono do sześciu (nowość: kolor biały) przez dobudowanie dwóch dodatkowych kanałów na tusz.

– Wprowadzenie na rynek modelu UJF-3042HG stanowi wyraz naszego zaangażowania w rozwój drukarek wielkoformatowych – powiedział Mike Horsten, menedżer ds. marketingu w Mimaki Europe – Nowa drukarka umożliwia drukowanie na materiałach o grubości do 150 mm. Nawet największe i najdroższe obecnie dostępne drukarki są w stanie drukować jedynie na materiałach o grubości nie przekraczającej 51 mm. To doniosły przełom w branży. Nowy model umożliwia drukowanie bezpośrednio w formacie A3 (420 x 297 mm).

Model UJF-3042HG pozwala drukować na substratach, których można było drukować na modelach konwencjonalnych. Gama dopuszczalnych materiałów już teraz obejmuje plastik, metale i drewno i wciąż się rozszerza, zwiększając możliwości biznesu. Obok przedłużonej trwałości i energooszczędnego utrwalania diodami LED nową drukarkę czyni wyjątkową również jej znikomy ślad ekologiczny. Dzięki modelowi UJF-3042HG możliwe jest drukowanie na grubszych substratach; ponadto dodano dwa kanały umożliwiające wykorzystanie sześciu kolorów, w tym atramentu białego i przezroczystego. Wszystko to w efekcie daje wspaniały wydruk o wysokiej rozdzielczości i pięknych gradientach, których nie można tak łatwo osiągnąć przy wykorzystaniu palety czterech barw. Co więcej, atrament biały i przezroczysty zwiększają jakość wydruku tworząc na przezroczystych/kolorowych materiałach rodzaj warstwy ochronnej, a także zapewniając im matowe lub połyskujące wykończenie.

Model UJF-3042HG ma również specjalny system cyrkulacji białego tuszu, który zapobiega osadzaniu się pigmentu. Dzięki temu podnosi się wydajność białego tuszu i zmniejszają jego niepotrzebne straty, a także zwiększa przerób przy jednoczesnej redukcji marnotrawstwa cennych substratów. Co więcej, model UJF-3042HG wyposażono w funkcję odblokowania kanału atramentowego, która chwilowo przywraca jakość drukowania, skracając okres przestoju w przypadku awarii.