Nowości, Wielki Format

Konica Minolta ponownie nagrodzona za najlepszą linię produktów

Konica Minolta, po raz drugi z rzędu, zdobyła doroczną nagrodę przyznawaną najlepszym liniom produktowym A3 przez Buyers Laboratory Inc. (BLI). W tym roku BLI wyróżniło aż 14 urządzeń Konica Minolta.

– Uznanie naszych urządzeń wielofunkcyjnych A3 za najlepszą linię produktową przez BLI już po raz drugi z rzędu to nie tylko powód do dumy, ale także wyraźna informacja dla wszystkich naszych klientów, że korzystają z produktów wysokiej jakości, o wysokim stopniu zaawansowania technicznego. – mówi Szymon Szczur, Koordynator ds. Wsparcia Rozwiązań Biznesowych Konica Minolta Business Solutions Polska.

– Linia Konica Minolta wciąż imponuje. W segmencie A3 wybraliśmy aż 14 urządzeń – to więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego producenta wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych.– powiedział George Mikolay, Senior Product Editor odpowiedzialny za wielofunkcyjne urządzenia A3 w Buyers Laboratory Inc.

Żadne z 14 wyróżnionych urządzeń nie uległo awarii. Czynności serwisowe ograniczały się do rutynowych i planowych przeglądów prewencyjnych. Wśród wszystkich obecnie dostępnych testowanych wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych (MFP) A3 sprzęt Konica Minolta osiągnął najlepszy wynik pod względem niezawodności i pokonał pozostałych producentów uwzględnionych w rankingu.

W kategorii urządzeń kolorowych dla firm wybrano sześć produktów Konica Minolta, drukujących z prędkością 22-65 stron na minutę – bizhub C220, bizhub C280, bizhub C360, bizhub C452, bizhub C552/C552DS i bizhub C652/C652DS. Produkty Konica Minolta utrzymywały bardzo dobry i wyrównany poziom w całym wysokonakładowym teście BLI. Ponadto wszystkie urządzenia Konica Minolta otrzymały wysokie oceny za jakość grafiki biznesowej i zdjęć. Ponadto do zarządzania drukiem można wykorzystać kontroler EFI Fiery współpracujący z modelami drukującymi z szybkością od 28 stron na minutę wzwyż.

Równie wysoko oceniono linie produktów Konica Minolta do druku monochromatycznego. Wybrano 8 takich urządzeń pracujących z szybkością od 22 do 75 stron na minutę – bizhub 652, bizhub 552, bizhub 423, bizhub 363, bizhub 283, bizhub 223, bizhub 601 i bizhub 751. Wspólne cechy wszystkich wyróżnionych produktów to szybkie skanowanie oraz wyjątkowo urozmaicone możliwości w zakresie obróbki papieru, oferowane w postaci modułów wykańczających, które użytkownik może dołączać do głównego urządzenia w miarę rozwijających się potrzeb. Ponadprzeciętne wyniki w większości testów BLI symulujących eksploatację w rzeczywistym środowisku wskazują, że urządzenia te działają bez przestojów i sprawnie realizują zlecenia napływające od wielu użytkowników w ciągu dnia intensywnej pracy.

Konica Minolta stosuje kompleksowe rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa w produktach obsługujących format A3, oferując m.in. nadpisywanie dysku twardego, dostępne już w wyposażeniu standardowym, a także opcjonalne szybkie uwierzytelnianie na podstawie danych biometrycznych. Funkcja My Tab umożliwia indywidualne dostosowanie pierwszej zakładki sterowników Konica Minolta do każdego użytkownika. Sugerowane ceny detaliczne większości modeli testowanych przez BLI są konkurencyjne, a nawet niższe od średniej w poszczególnych grupach przy podobnym wyposażeniu i bogatym zestawie funkcji.

Linia produktów zyskuje także na wartości dzięki systemowi bizhub Extended Solution Technology (bEST), który umożliwia integrację urządzeń Konica Minolta z szeregiem aplikacji automatyzujących i usprawniających organizację pracy. Dużym atutem Konica Minolta z perspektywy nabywców wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych jest także to, że – w porównaniu z innymi ocenianymi przez BLI producentami stosującymi zarówno samodzielnie opracowane rozwiązania, jak i produkty pochodzące od podmiotów zewnętrznych – Konica Minolta oferuje także najlepsze i najbardziej kompleksowe systemy obrazowania dokumentów. BLI doceniło ten fakt i przyznało firmie Konica Minolta pierwszą w historii doroczną nagrodę za najlepszą linię rozwiązań do obrazowania dokumentów (Document Imaging Solutions Line of the Year).