Nowości, Wielki Format

Xerox Polska rozpoczyna współpracę z OPEK

Xerox Polska rozpoczyna współpracę z OPEK, jednym z największych dostawców usług kurierskich w Polsce. Firma wybrała ekologiczny papier Xerox Recycled do druku faktur, potwierdzeń i innych dokumentów niezbędnych w codziennej pracy ponad 2000 pracowników i kurierów na terenie całego kraju. Umowę zawartona czas nieokreślony, z możliwością rozszerzenia o nowe produkty i usługi.

Xerox dostarczy OPEK papier ekologiczny do codziennego użytku – produkcji faktur, potwierdzeń dostarczenia przesyłek, rachunków oraz wszelkiego rodzaju materiałów biurowych. Nieprzypadkowo OPEK – wiodąca firma kurierska działająca w Polsce i poza jej granicami – wybrała Xerox Recycled – stosowany zarówno do drukarkach laserowych, atramentowych i kopiarek, jak i sprawdzający się w druku offsetowym. Ten ekologiczny, a jednocześnie wysokiej jakości papier, posiada znak ochrony środowiska Blue Angel oraz nagrodę Nordic Swan za niską emisję substancji szkodliwych w procesie produkcji.

– Xerox Recycled powstaje w 100% z makulatury, a do jego produkcji nie stosuje się wybielaczy optycznych. To szczególnie dobre rozwiązanie dla tych firm, które mimo że ich codzienna działalność wymaga użycia wielu papierowych dokumentów, dbają o środowisko naturalne – wskazuje Skarbimir Mateńko, XSG Business Manager w Xerox Polska. OPEK od lat inwestuje w ekologiczne rozwiązania, począwszy od rollkontenerów pozwalających zredukować zużycie szkodliwej dla środowiska folii w procesie transportu przesyłek, a skończywszy właśnie na papierze do produkcji codziennych wydruków.

„Wybierając papier Xerox Recycled, udowodniliśmy, że kwestia ochrony środowiska naturalnego nie jest nam obojętna. Wdrażamy ekologiczne rozwiązania przy jednoczesnej dbałości o najwyższą jakość naszych usług” – podsumowuje Rafał Duma, pełnomocnik zarządu OPEK. OPEK i Xerox to firmy realizujące spójną i konsekwentną politykę ochrony środowiska naturalnego. Obie organizacje stawiają na innowacyjne, ale jednocześnie ekologiczne rozwiązania – we wszystkich obszarach swojej działalności.