Nowości, Wielki Format

Bizhub PRO C6000L – nowa premiera Konica Minolta

Konica Minolta wprowadza na polski rynek nowy system produkcyjny do niskonakładowego druku kolorowego – bizhub PRO C6000L. Bizhub PRO C6000L Konica Minolta przeznaczony jest dla drukarni i punktów poligraficznych, które potrzebują urządzeń do druku niskonakładowego lub takich, które dopiero zamierzają wejść na rynek cyfrowego druku produkcyjnego. Ze względu na cenę, jakość wydruków oraz niezawodność jest on dla nich idealnym rozwiązaniem.  

– Nowe urządzenie jest następcą bizhub PRO C5501 Konica Minolta, jednego z najbardziej popularnych urządzeń do druku cyfrowego. Mamy nadzieję, że odniesie ono podobny sukces rynkowy. W stosunku do swojego poprzednika oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań, które skokowo poprawiają jakość wydruków i komfort pracy – mówi Adam Bieniewski, Production Printing&Solutions Manager Konica Minolta Business Solutions Polska.

Bizhub PRO C6000L wyposażony jest w wiele rozwiązań stosowanych dotychczas w rodzinie bizhub PRESS C6000/7000/8000. Należy do nich unikalny system przetwarzania i kontroli jakości obrazu  S.E.A.D. II, który zapewnia jakość zbliżoną do druku offsetowego i pozwala na optymalnie wykorzystanie możliwości mechanizmu drukującego, system obrazowania rastrem częstotliwościowym (FM) oraz monitorowania stabilności i sterowania gęstością druku. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom oraz użyciu ekologicznego tonera polimeryzowanego Simitri® HD, bizhub wyróżnia się wyjątkową ostrością i precyzją obrazu w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi x 8 bitów w trybie pełnego koloru. Bizhub wyposażony jest także w nowoczesny kontroler druku Hikari, który pozwala na zarządzanie kolorami i bezproblemową integrację z wieloma aplikacjami firmy Konica Minolta. Jego najważniejszą zaletą jest możliwość sterowania wszystkimi funkcjami urządzenia bezpośrednio z panelu sterowania.

Bizhub PRO C6000L łączy w sobie dużą elastyczność w obsłudze nośników z wszechstronnymi funkcjami wykańczania dokumentów. Umożliwia zaawansowane zarządzanie nośnikami o gramaturze do 300 g/m2 włącznie. Dzięki technologii podawania papieru z asystą powietrzną, a także pojemności do 4250 arkuszy pozwala na obsługę długich cykli drukowania z prędkością do 60 stron na minutę. Urządzenie wyróżnia się także wyjątkową dokładnością druku, zapewniając doskonałe wyniki podczas drukowania dwustronnego, np. broszur.

Bizhub PRO C6000L jest urządzeniem kompaktowym, które wymaga niewielkich powierzchni. Przy jego projektowaniu położono duży nacisk na wygodę obsługi i łatwość użytkowania. Solidna konstrukcja z metalu zapewnia wysoką niezawodność, a zwarta obudowa ułatwia ustawienie urządzenia w ciasnych miejscach. Dzięki temu może być używany w np. w zatłoczonym dziale reprograficznym lub w agencji reklamowej.