Nowości, Wielki Format

Océ VarioPrint 6160 Ultra w dwóch polskich drukarniach

Dwie polskie drukarnie – Uni Druk oraz Alnus – rozbudowały w ubiegłym roku swój park maszynowy o urządzenia Océ VarioPrint 6160 Ultra z modułem podawania papieru w formacie B3. Są to pierwsze w Polsce instalacje tych wysokowydajnych monochromatycznych systemów cyfrowych, pozwalających na wydruk w formacie B3.

Witold Przymusiński, współwłaściciel firmy Uni Druk, tak tłumaczy fakt wejścia w segment produkcji cyfrowej: Nasza drukarnia specjalizuje się w produkcji książkowej, której nakłady w ostatnich latach zaczęły systematycznie spadać. Chcąc zaoferować naszym klientom szeroki zakres usług w konkurencyjnych cenach, podjęliśmy decyzję o inwestycji w wysokowydajne urządzenie Océ VarioPrint 6160 Ultra. Dzięki niemu możemy z powodzeniem realizować nakłady już od kilku egzemplarzy, co znacznie zwiększa naszą elastyczność przy obsłudze poszczególnych klientów i znakomicie wpasowuje się w specyfikę produkcji Uni-Druku.

Dodatkowo firma Uni-Druk zainwestowała w moduł podawania papieru w formacie B3. Możliwość druku w formacie B3 była jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za wyborem rozwiązania Océ. Jak mówi Witold Przymusiński: W przypadku książek naukowych, drukowanych w  formacie B5, nasze nowe urządzenie daje nam możliwość produkcji z dwukrotnie wyższą prędkością, w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi. Arkusz B3 pozwala też na łatwe wykonanie oprawy twardej książki wydrukowanej w formacie B5, co w przypadku produkcji w formacie A3 jest mocno utrudnione.

Firma Uni-Druk działa na polskim rynku niemal od 20 lat, specjalizując się w drukowaniu książek oraz różnego rodzaju materiałów informacyjno-reklamowych, katalogów, folderów, broszur, ulotek, kalendarzy itd. Za sprawą ostatniej inwestycji w druk cyfrowy, nakłady realizowanych tu zleceń rozpoczynają się już od kilku egzemplarzy i sięgają z reguły kilkunastu tysięcy sztuk. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę, o wieloletnim doświadczeniu w branży poligraficznej i jesteśmy postrzegani jako sprawna, średniej wielkości drukarnia oferująca kompleksowe usługi poligraficzne – podsumowuje Witold Przymusiński.

W tym roku w drukarni Alnus pracę rozpoczęła druga już maszyna Océ VarioPrint 6160 Ultra, tym razem jednak wzbogacona o dodatkowy moduł podawania papieru w formacie B3. Krzysztof Śmiałek- przedstawiciel drukarni Alnus- tak tłumaczy decyzję o poszerzeniu współpracy z firmą Océ: Rosnące wymagania naszych klientów wymogły na nas decyzję o wymianie naszych urządzeń na nowsze. W ubiegłym roku zakupiliśmy pierwsze monochromatyczne urządzenie do druku cyfrowego Océ VarioPrint 6160 Ultra. Obecnie znaczna część zamówień jest realizowana właśnie na tym urządzeniu, stąd decyzja o ponownej inwestycji w takie rozwiązanie. Tym razem jednak maszyna została wyposażona w moduł umożliwiający wydruk w formacie B3. Oznacza to dla nas możliwość oferowania klientom wydruku książek w formacie B w wyjątkowo konkurencyjnych cenach.

Firma Alnus to drukarnia z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży poligraficzno- reklamowej. Dzięki połączeniu pracy kreatywnych i wykwalifikowanych ludzi z nowoczesną infrastrukturą techniczną, Alnus oferuje swoim klientom m.in. kompleksowe wykonawstwo katalogów, książek, ulotek, plakatów, kalendarzy, uszlachetnianie druków czy pełen zakres introligatorni. Jak podsumowuje Krzysztof Śmiałek: Jesteśmy przygotowani na realizację każdego zadania począwszy od projektu po druk.

W procesie decyzyjnym obu firm duże znaczenie miały również inne zalety urządzenia Océ VarioPrint 6160 Ultra. Rozwiązanie to zapewnia wysoką jakość wydruku, brak połysku zadruku i pofalowania papieru, dobre utrwalanie obrazu na podłożu, możliwość stosowania różnych mediów. Ponadto Océ oferuje sprawny i łatwo dostępny serwis.