Nowości, Wielki Format

Buyers Lab testuje i nagradza bizhub PRESS C7000

Bizhub PRESS C7000 Konica Minolta został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem „BLI 5-star”. Eksperci BLI przetestowali i potwierdzili wszystkie jego zalety deklarowane wcześniej przez producenta. Po raz pierwszy zdecydowali się przyznać pięć gwiazdek za spójność wydruków urządzeniu do druku niskonakładowego.

Specjaliści Buyers Lab szczególnie wysoko ocenili spójną jakość wydruków i szybkość przetwarzania. Podczas specjalnie opracowanego testu szybkości działania bizhub PRESS C7000 z kontrolerem EFI Fiery IC-306 zostawił daleko w tyle wszystkich swoich rywali.

– Duża wydajność i doskonała spójność kolorów, to największe zalety urządzenia bizhub PRESS C7000 – mówi Adam Bieniewski, Production Printing&Solutions Manager Konica Minolta Business Solutions Polska. – Nasze urządzenie  to prawdziwy sprinter. Podobnie jak on, bizhub osiąga sukces dzięki opanowanej do perfekcji powtarzalności ruchów. To właśnie niezmienna powtarzalność jest gwarantem doskonałej jakości wydruków.
Spójność kolorystyczna prac otrzymywanych z bizhub PRESS C7000 okazała się najwyższa w historii dotychczas przeprowadzanych testów urządzeń drukujących w niskich nakładach. Dlatego właśnie BLI zdecydowało się przyznać aż pięć gwiazdek w tej kategorii za najmniejszy stwierdzony dryft kolorów. Równie ważną zaletą okazała się szybkość przetwarzania. System druku produkcyjnego Konica Minolta z kontrolerem EFI Fiery zakończył ripowanie materiału o objętości 1,4 GB szybciej niż każdy z jego rywali.

System bizhub PRESS C7000 drukuje z prędkością 71 kolorowych stron na minutę, przy jakości obrazu 1200×1200 dpi i z 8-bitową głębią koloru. W urządzeniu zastosowano opracowany przez Konica Minolta toner polimeryzowany Simitri HD oraz zaawansowaną technologię przetwarzania kolorów S.E.A.D. II, rastrowanie stochastyczne, monitoring stabilności i kontrolę gęstości. Można w nim stosować szeroka gamę nośników, w tym papiery o gramaturze do 300 g/m2. Bizhub oferuje także wiele opcji wykańczających, takich jak składanie broszur, dziurkowanie i dodawanie wkładek.

Bizhub PRESS C7000 Konica Minolta to pierwszy produkt wyróżniony pięcioma gwiazdkami BLI Buyers Lab za spójność kolorów w druku niskonakładowym. Równie znakomite wyniki urządzenie uzyskało w testach szybkości pracy układu RIP (raster image processor).