Nowości, Wielki Format

Folia elektrostatyczna od Ikonosa

Ikonos stale powiększa swoje portfolio materiałów do druku wielkoformatowego. W końcówce tego roku, oferta opolskiego producenta i dystrybutora została powiększona o folię elektrostatyczną.

Folia elektrostatyczna przeznaczona jest do krótkookresowych aplikacji na szybach, witrynach i innych tego typu płaskich powierzchniach gdzie wymagana jest aplikacja bez użycia kleju co umożliwia także szybkie usunięcie reklamy czy dekoracji. Na powierzchni folię utrzymują ładunki elektrostatyczne.

Elektrostatyczny winyl Ikonosa to monomerowa folia występująca w dwóch wariantach. Biała folia do zadruku dowolnym atramentem solwentowym lub UV o powierzchni błyszczącej oraz transparentna (przezroczysta) folia błyszcząca do zadruku dowolnym atramentem solwentowym lub UV.

Materiały te produkowane są w dwóch szerokościach: 1,00 i 1, 37 metra i dystrybuowane są w 50-metrowych nawojach. Grubość folii wynosi 150 mikoronów.

Rodzina materiałów Ikonos obejmuję już kilkadziesiąt produktów w skład wchodzą folie samoprzylepne monomerowe i polimerowe w różnych wariantach (rodzaj kleju, powłoka), folie dekoracyjne i laminaty. W ofercie znajdują się także wysokiej jakości powlekane materiały (np.: backlity, blockouty) do druku eko, mild i hard-solwentowego oraz UV. Media te cechują się najwyższą jakością, trwałością, oddają szeroki gamut barw, przeznaczone są do druku w wysokich rozdzielczościach i wysokich prędkościach.

W zależności od potrzeb rynku firma poszukuje nowych rozwiązań. Opolskie materiały zostały docenione przez wielu producentów ploterów drukujących oraz zdobyły kilka nagród na międzynarodowych targach reklamy. Lokalizacja fabryki w Polsce powoduje, że firma może szybko dostarczać dobre materiały w elastycznych cenach. Materiały produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów. Linia produkcyjna Ikonos cechuje się brakiem jakichkolwiek emisji do środowiska. Materiały Ikonos bardzo dobrze trafiają w segment wysoko jakościowy, gdyż oferowane są w przystępnych cenach a często nawet dla klientów zaskakujących – gdyż klienci w kraju zaopatrują się bezpośrednio u producenta.

Oprócz rozwoju technologii, Ikonos inwestuje także w aspekt logistyczny. W ostatnich miesiącach, poznański i krakowski oddział firmy przeniósł się do nowych magazynów. Latem tego roku, w Opolu, do użytku został oddany drugi, centralny magazyn wysokiego składowania. Inwestycji nie brakuje także w dziale produkcji. Firma uruchomiła system dopalania powietrza procesowego, zainstalowane zostały też nowe systemy konfekcjonowania, które powiększą moce produkcyjne. „Wszystkie te działania sprawiają, że jesteśmy silnym i wiarygodnym parterem dla naszych kontrahentów, z którym można się związać na lata” – kończy szef działu marketingu Atrium.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.