Nowości, Wielki Format

Ikonos Cast Killer: niedroga folia do aplikacji

Ikonos wprowadza nową, niedrogą folię polimerową do aplikacji samochodowych oraz dekoracji wszelkich innych elementów. Cast Killer to zastępca wylewanych folii samochodowych. Ten polimerowy zastępca sprawdzi się tam gdzie nie ma potrzeby aplikacji narażonych na ciężkie warunki czy trudne przetłoczenia. Polimer z uwagi na niższy koszt od folii wylewanych (cast) sprawdzi się w niektórych aplikacjach aplikacjach samochodowych, dekoracjach elementów wyposażenia wnętrz, gadżetach, elektronice i wielu innych produktach gdzie zachodzi potrzeba nadania indywidualnego wyglądu czy przekazu graficznego.

Ikonos Cast Killer to miękka, biała folia do zadruku dowolnym atramentem solwentowym lub UV o szerokości 1.37 i 1.55 m i błyszczącej powłoce. Długość nawoju roli wynosi 50 m. Grubość materiału to 60 mikronów. Trwałość niezadrukowanej folii określona jest na 5 do 7 lat.

Warto też wspomnieć, że opolska firma regularnie organizuje, cieszące się dużą popularnością warsztaty i szkolenia pt. „Aplikacje samochodowe od A do Z”. Wszystkie te działania mają na celu dostarczanie klientom i dystrybutorom pełnej oferty materiałów oraz niezbędnego know-how w zakresie aplikacji.

Rodzina materiałów Ikonos obejmuję już kilkadziesiąt produktów w skład wchodzą folie samoprzylepne monomerowe i polimerowe w różnych wariantach (rodzaj kleju, powłoka), folie dekoracyjne i laminaty. W ofercie znajdują się także wysokiej jakości powlekane materiały (np.: backlity, blockouty) do druku eko, mild i hard-solwentowego oraz UV. Media te cechują się najwyższą jakością, trwałością, oddają szeroki gamut barw, przeznaczone są do druku w wysokich rozdzielczościach i wysokich prędkościach.

W zależności od potrzeb rynku firma poszukuje nowych rozwiązań. Opolskie materiały zostały docenione przez wielu producentów ploterów drukujących oraz zdobyły kilka nagród na międzynarodowych targach reklamy. Lokalizacja fabryki w Polsce powoduje, że firma może szybko dostarczać dobre materiały w elastycznych cenach. Materiały produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów. Linia produkcyjna Ikonos cechuje się brakiem jakichkolwiek emisji do środowiska. Materiały Ikonos bardzo dobrze trafiają w segment wysoko jakościowy, gdyż oferowane są w przystępnych cenach a często nawet dla klientów zaskakujących – gdyż klienci w kraju zaopatrują się bezpośrednio u producenta.

Oprócz rozwoju technologii, Ikonos inwestuje także w aspekt logistyczny. W ostatnich miesiącach, poznański i krakowski oddział firmy przeniósł się do nowych magazynów. Latem tego roku, w Opolu, do użytku został oddany drugi, centralny magazyn wysokiego składowania. Inwestycji nie brakuje także w dziale produkcji. Firma uruchomiła system dopalania powietrza procesowego, zainstalowane zostały też nowe systemy konfekcjonowania, które powiększą moce produkcyjne. „Wszystkie te działania sprawiają, że jesteśmy silnym i wiarygodnym parterem dla naszych kontrahentów, z którym można się związać na lata” – kończy szef działu marketingu Atrium.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.