Nowości, Wielki Format

Cyfrowe systemy na papier ciągły w Ricoh Polska

Ricoh Polska wprowadza do swojej oferty systemy cyfrowego druku produkcyjnego na papier ciągły – InfoPrint 4100 oraz InfoPrint 5000. Systemy InfoPrint umożliwią firmie Ricoh Polska oferowanie jeszcze szerszego zakresu usług i zaawansowanych technicznie rozwiązań oraz pełnej gamy produktów do druku produkcyjnego. Wprowadzenie produktów marki InfoPrint jest kluczowym krokiem w budowie oferty Ricoh Production Printing w Polsce.

Drukarki z linii InfoPrint 4100 to popularne w Polsce i sprawdzone przy największych obciążeniach systemy cyfrowego druku transakcyjnego. Oferują one jedne z największych prędkości na rynku druku elektrofotograficznego. Wprowadzone do oferty w 2011 roku, drukarki z serii T oferują szereg konfiguracji i układów (simpleks, dupleks, liniowy, U oraz L). Obsługują one szeroką gamę papierów, w tym papiery specjalne, powlekane oraz lakierowane punktowo.

Linia InfoPrint 5000 to drukarki atramentowe na papier ciągły, oferujące druk kolorowy i monochromatyczny oraz rozwiązania druku MICR w wielu prędkościach.

Systemy InfoPrint 5000 są oparte na tej samej technologii, ale przygotowane do szerokiej gamy zastosowań i zróżnicowanych nakładów. Wszystkie dostarczają niezwykle wysoką jakość zapewniając jednocześnie maksymalną wydajność i oszczędność energii. W urządzeniach można stosować różne atramenty (pigmentowe i żywiczne). Urządzenia wspierają wiele strumieni danych w tym AFP, Postscript i PDF.

InfoPrint 5000 GP (General Purpose) to rozwiązanie dla średnich nakładów dla różnorodnych środowisk druku, które pracując w ostrym reżimie czasowym, wymagają obsługi różnorodnych mediów i wysokiej jakości koloru.

Wprowadzony w grudniu 2011, InfoPrint 5000 VP (Volume Platform) jest przeznaczony dla wysokonakładowych druków transakcyjnych gdzie terminowość jest wymaganiem krytycznym. Modele VP są wyposażone w szereg funkcji ułatwiających pracę operatorów i maksymalizujących wydajność. Między innymi w wysokiej pojemności wewnętrzny system dostarczania atramentu, który minimalizuje potrzebę interwencji ze strony operatora. Możliwość zwiększania prędkości druku poprzez rozbudowę urządzenia w lokalizacji klienta pozwala na dostosowanie wydajności do rozwoju biznesu. VP oferując wysoką  prędkość do 220 metrów na minutę (2964 obrazów A4 w trybie dupleks), umożliwia firmom czerpanie korzyści z wysokowydajnego kolorowego druku cyfrowego.

Za rozwój oferty i sprzedaż urządzeń drukujących na papier ciągły oraz oprogramowania InfoPrint w Ricoh Polska odpowiedzialny będzie Jacek Kruciński, który objął stanowisko Business Development Managera Ricoh Production Printing. Jacek Kruciński to wysokiej klasy specjalista w dziedzinie druku produkcyjnego, który od ponad 10 lat jest związany z branżą druku cyfrowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w firmach IBM Polska oraz InfoPrint Solutions Company, joint venture IBM oraz Ricoh. W firmie InfoPrint Solutions pracował na stanowisku Territory Managera na rynek polski. Zarządzał sprzedażą produktów InfoPrint: drukarek, usług i oprogramowania. Budował i zarządzał kanałem partnerskim i dystrybucyjnym InfoPrint.