Nowości, Wielki Format

Konica Minolta pomaga niedowidzącym dzieciom

16 grudnia podczas kolacji wigilijnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza", do rąk potrzebujących dzieci trafiła najnowsza książeczka edukacyjna „Kotek Psotek“ wydrukowana dzięki pomocy Konica Minolta.  

Książka powstała w ramach projektu ”Połączył nas kolor” realizowanego wspólnie od roku 2008 przez firmę Konica Minolta oraz Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza". W tym czasie Konica Minolta przygotowała do druku unikalną serię pięciu książek edukacyjnych dla dzieci słabowidzących oraz podarowała podopiecznym Stowarzyszenia serię kolorowych plansz graficznych do ćwiczeń grafomotorycznych. Służą one terapeutom widzenia do pracy z dziećmi słabowidzącymi i pomagają im w przygotowaniu podopiecznych do nauki pisania oraz ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej.

„Kotek Psotek”, książeczka edukacyjna w formie bajki to wynik realizacji trzeciego etapu tego projektu. Adresowana jest głównie do dzieci z dysfunkcjami wzroku w wieku od sześciu miesięcy do siedmiu lat. Książka zawiera rysunki zaprojektowane przy pomocy specjalistów i ma służyć jako pomoc edukacyjna podczas terapii widzenia oraz innych zajęć prowadzonych w placówkach "Tęczy". Pokazane w niej historie i przedmioty są znane dzieciom z ich codziennego życia. Wszystkie ilustracje są bardzo wyraźne i wydrukowane na kontrastowym tle. Dzięki temu mogą je oglądać dzieci z osłabionym wzrokiem. Książka została wydrukowana przez firmę Konica Minolta na flagowym urządzeniu bizhub PRESS C8000, które wyróżnia się znakomitą jakością oraz doskonałym odwzorowaniem kolorów i bezpłatnie przekazana Stowarzyszeniu.  

– Cieszę się, że współpraca Konica Minolta oraz Stowarzyszenia „Tęcza” ciągle się rozwija,  czego dowodem jest ta książka. Mam nadzieję, że podobnie jak poprzednie inicjatywy  pomoże ona specjalistom podczas pracy z dziećmi, a najmłodszym sprawi wiele radości – powiedziała Magdalena Rudecka, PR Manager Konica Minolta Business Solutions Polska.  

Współpraca Konica Minolta ze Stowarzyszeniem „Tęcza” będzie kontynuowana w następnych latach. Konica Minolta z przyjemnością weźmie udział w realizacji kolejnych etapów projektu „Połączył nas kolor” i odpowie na potrzeby zgłaszane  przez rodziców dzieci niewidomych i słabowidzących.