Nowości, Wielki Format

ILFORD powiększa rodzinę podłoży do druku omnijet

ILFORD, producent i dostawca profesjonalnych podłoży do druku atramentowego i do użycia w procesach fotograficznych, poinformował o rozszerzeniu rodziny podłoży do druku atramentowego OMNIJET o przyjazne dla środowiska naturalnego papiery Photo Realistic. Podatne na recykling papiery OMNIJET Photo Realistic zostały certyfikowane jako wyprodukowane z surowców pozyskanych w sposób odpowiedzialny zgodnie z wymaganiami Forest Stewardship Council® (FSC® C107238). Prezentacja nowych papierów OMNIJET zbiega się z powiększeniem oferty przyjaznych dla środowiska produktów marki ILFORD o nową serię biodegradowalnych podłoży BioMedia.

Wielkoformatowe podłoża OMNIJET Photo Realistic, dostępne w wersjach Gloss i Satin z błyszczowym i satynowym wykończeniem, są przeznaczone do zadruku tuszami wodnymi i pigmentowymi, a także tuszami utrwalanymi promieniowaniem UV i lateksowymi oraz przy użyciu drukarek elektrostatycznych. Nośniki OMNIJET Photo Realistic otrzymały certyfikat firmy HP na ich wykorzystanie w drukarkach z technologią HP Latex.
Oprócz zgodności z różnorodnymi technologiami drukowania, podłoża OMNIJET Photo Realistic umożliwiają efektywne drukowanie w celach komercyjnych. W drukarniach offsetowych możliwy jest wydruk dwustronny, a dzięki o nawet 60% dłuższym papierom w rolach, dostępnych w rozmiarach 40 metrów i 50 metrów zamiast standardowych 30 metrów, rzadziej dochodzi do wymiany zasobnika papieru, wiążącej się z przestojem i stratą końcówek podłoży.

Jak na ich gramaturę, papiery OMNIJET Photo Realistic mają bardzo wysoką nieprzejrzystość i sztywność, co zapewnia znakomity wygląd wydruków, odpowiedni do przygotowania plakatów, grafik i zdjęć prezentowanych publicznie.

„W dzisiejszym świecie papiery do drukowania, reklamowane jako wyprodukowane z myślą o środowisku naturalnym, często są kojarzone matowym i nieciekawym wyglądem. Nasze nowe podłoża z serii Photo Realistic wywracają ten pogląd do góry nogami” – powiedział Paul Willems, prezes i dyrektor sprzedaży w ILFORD. „Wyprodukowana z surowców pozyskanych w sposób odpowiedzialny i podatna na recykling wierzchnia warstwa papierów Photo Realistic gwarantuje doskonałą jakość obrazu, czyniącą te podłoża jednym z najlepszych możliwych wyborów do druku wielkoformatowego o jakości fotograficznej”.

Papiery Photo Realistic Gloss (błyszczące) i Satin (satynowe) dostępne są w sprzedaży w dwóch wersjach: o gramaturze 175 gsm (w roli o długości 50 metrów) oraz 235 gsm (w roli o długości 40 metrów).

Informacje o cenach można uzyskać u dystrybutora marki ILFORD w Polsce, którym jest Medikon Polska Sp. z o.o.