Nowości, Wielki Format

Nowy Phaser 7800 od Xeroxa

Xerox uzupełnia swoje portfolio o innowacyjny model Phaser 7800 – kolorową drukarkę formatu SRA3. Nowy produkt powstał w odpowiedzi na potrzeby szczególnie wymagających klientów: grafików, projektantów, agencji kreatywnych i osób zajmujących się designem. Przy użyciu Phaser 7800 profesjonaliści łatwiej stworzą kolorowe reklamy oraz wszelkiego rodzaju materiały marketingowe i sprzedażowe.

Nowy produkt w portfolio Xeroxa – Phaser 7800 – jest zaopatrzony w specjalne narzędzia dbające o najwyższej jakości, głęboki kolor produkowanych materiałów oraz daje możliwość wykorzystania profesjonalnych opcji wykończenia.  Dzięki wdrożonej technologii Phaser 7800 nie tylko szybko wykonuje zadania, ale również oferuje bardzo precyzyjne odwzorowanie palety kolorystycznej. To szczególnie istotne dla agencji kreatywnych i grafików, którzy mogą zaskoczyć swoich klientów projektami zarówno wykonanymi na czas, jak i znacznie przewyższającymi oczekiwania.

„Użytkownicy drukarki i odbiorcy materiałów poligraficznych są pod wrażeniem głębi koloru, szerokiej palety barw, a także zgodności wydruku z najbardziej nawet zaawansowanym projektem. Uwagę grafików zwraca również możliwość tworzenia wydruków na papierze o większym formacie i gramaturze. Dzięki Phaser 7800 dyrektorzy kreatywni mogą skoncentrować się na kwestiach projektowych, a nie aspektach technicznych. To oszczędność czasu i pieniędzy” – wylicza Steve Rauner, Executive Producer i Partner w amerykańskiej agencji kreatywnej North.

Wyróżniki modelu Xerox Phaser 7800:

Narzędzia  zarządzania kolorem i jakość obrazu

Drukujący w rzeczywistej rozdzielczości 1200 x 2400 dpi, Phaser 7800 podkreśla najmniejsze detale w obrazach, na zdjęciach i grafikach. „Cechą charakterystyczną tego modelu są przede wszystkim funkcje odwzorowywania kolorów, co sprawia, że drukarka staje niejako zakupem obowiązkowym dla grafików” – wymienia Katarzyna Budna Office Marketing Manager Xerox Polska.

Urządzenie jest wyposażone w system pomiaru kolorów PhaserMeter™ , napędzany przez X-Rite i Adobe® PostScript® 3™, co gwarantuje dokładność koloru oraz oszczędność czasu i pieniędzy.  Phaser 7800 uzyskał także licencję PANTONE®  dla optymalnej reprodukcji barw z systemu PATONE MATCHING SYSTEM®.

Wyjątkowa obsługa mediów i profesjonalne opcje wykończenia

Osiągające prędkość 45 stron na  minutę, urządzenie drukuje na materiałach bardzo różnej gramaturze– od 75 do 350 g/m2 – i w większej gamie rozmiarów niż konkurencyjne drukarki. Kreatywni profesjonaliści mogą poszerzyć zakres swojej oferty o książki i kalendarze oraz kartki pocztowe i zdjęcia niestandardowych rozmiarów. Automatyczny druk dwustronny  jest standardem i nie spowalnia procesu drukowania.

Graficy otrzymują szerokie możliwości wykańczania swoich prac, np. tworząc broszury, bigując, zszywając lub dziurkując. Opcje wykończeniowe Phaser 7800 mogą być dostosowane do specyficznego obciążenia pracą i potrzeb aplikacyjnych.

Łatwy w użyciu, przyjazny środowisku

Kolorowy ekran dotykowy ułatwia nawigację – użytkownicy mogą sprawdzać poziom zużycia tonera i kolejkę zadań do zrealizowania. Przyjazne środowisku rozwiązania to Toner EA o niskiej temperaturze topnienia i mechanizmy drukujące Hi-Q LED, które pozwalają zredukować zużycie energii.  Wydajne  urzadzenie utrwalające wykorzystane w drukarce przyspiesza proces uruchomienia poniżej 15 sekund oraz wykorzystuje mniej energii w trybie gotowości niż w standardowych drukarkach.

Dostępność i cena

Phaser 7800 jest dostępny na całym świecie u pośredników, dealerów i licencjonowanych sprzedawców, a także pod numerem telefonu 0 801 081 081 i na stronie www.xerox.com. Cena zaczyna się od 22 990 zł netto.