Nowości, Wielki Format

Nagrody Summer 2011 Pick dla Konica Minolta

Bizhub 552 i bizhub 652, urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta zostały wyróżnione nagrodami Summer 2011 Pick przyznawanymi przez Buyers Laboratory Inc. Bizhub 652 został liderem wśród urządzeń wielofunkcyjnych formatu A3 do druku monochromatycznego o wydajności od 61 do 70 str./min., natomiast bizhub 552 wśród urządzeń pracujących z szybkością od 51 do 60 str./min.

– Sytuacja na rynku urządzeń drukujących to nieustanny wyścig, w którym zawodnicy idą  niemal łeb w łeb, dlatego zdobycie tej nagrody jest dla nas dużym osiągnięciem – mówi Szymon Szczur, koordynator ds. rozwiązań biznesowych w Konica Minolta Business Solutions Polska. – Oba wyróżnione modele zostały zaprojektowane tak, aby zaspokajały potrzeby klientów poszukujących sprzętu wysokiej jakości, a jednocześnie w atrakcyjnej cenie i o umiarkowanych kosztach eksploatacji. Nagrodzone urządzenia umożliwiają także skanowanie dokumentów w kolorze, a aplikacje, w które są wyposażone pozwalają na ich łatwą integrację z biurowymi systemami do przetwarzania i dystrybucji dokumentów. Cieszymy się, że BLI doceniło te wszystkie zalety.  

Bizhub 652 i bizhub 552 uhonorowane zostały przez BLI tytułami „najlepszego wyboru” po blisko dwóch miesiącach rygorystycznych badań. W kategorii urządzeń wielofunkcyjnych MFP A3 o szybkościach druku od 61 do 70 str./min. i od 51 do 60 str./min nie znalazły sobie równych.

Wyróżnione modele to wielofunkcyjne urządzenia do druku czarno-białego o wydajności  65 str./min. (bizhub 652) i 55 str./min. (bizhub 552). Oba bizhuby mogą być wyposażone są w profesjonalne finiszery umożliwiające tworzenie broszur i składanie kartek do kopert. Umożliwiają także insertowanie dokumentów i dodawanie stron czarno-białych do prac lub okładek wydrukowanych wcześniej w kolorze. Każde z nich można wyposażyć aż w sześć podajników zawierających różne nośniki w rozmiarach od A6 do A3+ i o gramaturze do 300 g/m2. Oba urządzenia wyposażone są w kolorowe skanery o wydajności do 78 obrazów na minutę i pracują w oparciu o nowoczesną technologię OPEN API oraz bizhub Extended Solution Technology (bEST). Dzięki temu możliwa jest łatwa współpraca z najnowszymi aplikacjami zarządzającymi obiegiem dokumentów w firmie i przetwarzającymi je na pliki elektroniczne.

Nagrodzone urządzenia wykorzystują  także specjalny toner Simitri HD, opracowany przez Konica Minolta. Zapewnia on wysoką jakość druku, a jednocześnie dzięki niższej temperaturze utrwalania obrazu i mniejszemu poborowi prądu, pozwala na oszczędność energii elektrycznej w firmie. Wbudowany kontroler druku Emperon, oryginalne rozwiązanie Konica Minolta, wyposażony jest w sterownik druku z funkcją MyTab oraz funkcję podglądu XPS Print Preview (rozwiązania wyróżniane wieloma branżowymi nagrodami) i obsługuje języki PCL, Postscript oraz pliki PDF i XPS.

– Niezależnie od tych wszystkich sprawdzonych już funkcji, jakich po urządzeniach Konica Minolta można się było spodziewać, wyróżniają się one dużą szybkością skanowania, zarówno kolorowego, jak i czarno-białego. Do tego wyposażone są w doskonale sterowniki i świetny interfejs użytkownika. Wszystko to sprawia, że idealnie nadają się dla biur, gdzie potrzebne są rozwiązania umożliwiające szybkie i sprawne zarządzanie dużą ilością dokumentów –  dodaje Szymon Szczur.