Nowości, Wielki Format

Polskie nośniki Ikonos na targach w Mediolanie

Trwa europejska ofensywa rodzimych materiałów do druku wielkoformatowego marki Ikonos. Podczas włoskich targów Viscom, zostały zaprezentowane premierowe materiały jak i znane na rynku bestsellery.

Bardzo dobrze znana w Polsce marka Ikonos, systematycznie gości ze swoją ofertą na liczących się wystawach i targach europejskich. Jesienią 2011 firma demonstrowała swoją ofertę na niemieckich jak i włoskich targach Viscom w Mediolanie.

Folie karbonowe przeznaczone są głównie do oklejania pojazdów. Można je stosować z zewnątrz jako alternatywę dla lakieru, celem uatrakcyjnienia całego lub fragmentów samochodu. Folia karbonowa również nadaje się do przyozdabiania wnętrza auta. Aplikowana przez profesjonalistę nada pojazdom indywidualny design i nowoczesny charakter.

Ikonos jesienią wprowadził polimerową wersję Carbonu o trójwymiarowej, wyczuwalnej w dotyku strukturze. Jest to materiał 150 mikronowy, dostępny w czarnej wersji kolorystycznej. Charakteryzuje się bardzo korzystną ceną.

Seria Ikonos Lam-Pro to wysokiej jakości laminaty UV idealnie zabezpiecza wydruki przed szkodliwym działaniem światła, wilgoci i innych czynników zewnętrznych i mechanicznych. Do monomerowych i polimerowych laminat produkowany przez Ikonos dołączył specjalistyczny laminat podłogowy. 110-mikronowy film zabezpiecza grafiki przed zarysowaniem naklejane np. na podłogach w marketach i innych miejscach sprzedaży. Posiada on powłokę antyrefleksyjną oraz antypoślizgową.

Rodzina materiałów Ikonos obejmuję już kilkadziesiąt produktów w skład wchodzą folie samoprzylepne monomerowe i polimerowe w różnych wariantach (rodzaj kleju, powłoka), folie dekoracyjne i laminaty. W ofercie znajdują się także wysokiej jakości powlekane materiały (np.: backlity, blockouty) do druku eko, mild i hard-solwentowego oraz UV. Media te cechują się najwyższą jakością, trwałością, oddają szeroki gamut barw, przeznaczone są do druku w wysokich rozdzielczościach i wysokich prędkościach.

W zależności od potrzeb rynku firma poszukuje nowych rozwiązań. Opolskie materiały zostały docenione przez wielu producentów ploterów drukujących oraz zdobyły kilka nagród na międzynarodowych targach reklamy. Lokalizacja fabryki w Polsce powoduje, że firma może szybko dostarczać dobre materiały w elastycznych cenach. Materiały produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów. Linia produkcyjna Ikonos cechuje się brakiem jakichkolwiek emisji do środowiska. Materiały Ikonos bardzo dobrze trafiają w segment wysoko jakościowy, gdyż oferowane są w przystępnych cenach a często nawet dla klientów zaskakujących – gdyż klienci w kraju zaopatrują się bezpośrednio u producenta.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.