Nowości, Wielki Format

Premierowe plotery Mutoha na Viscom 2011

Tegoroczna jesień będzie należeć do ploterów serii ValueJet. Aż 4 nowe modele tej serii zaprezentował belgijsko-japoński producent na swoim stanowisku. Spośród wielu nowoczesnych urządzeń prezentowanych na stoisku Mutoha, warto było zwrócić uwagę na premierowe maszyny serii ValueJet. Nowa generacja eko-solwentowych ValueJetów została dwukrotnie przyspieszona oraz zyskała szereg technologicznych usprawnień. Z kolei nowa seria ValueJetów TD to specjalnie opracowane maszyny do druku na tekstyliach.

Dwa razy szybsze ValueJety

Seria ploterów Mutoh ValueJet  powiększyła się o 2x szybsze od poprzedników i konkurencji modele eko-solwentowe 1324 oraz 1624. Oba wyposażone w najnowszej generacji zaawansowane głowice zarządzające wystrzeliwaną kroplą, opcjonalny spektrofotometr SpectroVue umieszczony na karetce drukującej do łatwego zarządzania kolorem przez użytkowania. Nowe ValueJety to udoskonalona technologia druku Intelligent Interweaving z efektem mgły eliminującym paskowanie. Zmodyfikowany stół grzewczy, dokładniejszy system prowadzenia mediów, ulepszone „górno-wejściowe” mocowanie kaset to niektóre z innowacji.

Ploter Mutoh ValueJet 1324 to urządzenie 54-calowe. Przyjmuje on materiały o szerokości do 1371 mm. Szerokość robocza (zadruku) wynosi przy druku 2-kierunkowym 1361 mm. Jeśli chodzi o wydajność to VJ-1324 osiąga produkcyjną znakomitą prędkość zadruku 27.9 m2/h (bez paskowania). Urządzenie drukuje z maksymalną jakością 1440 x 1440 dpi, jednakże rozdzielczość 540 x 720 dpi daje już bardzo zadowalające efekty i wyśmienitą jakość. Nowością jest rozdzielczość 1080 dpi. W trybie Quality ploter drukuje z prędkością 6 m2/h, natomiast w najczęściej wybieranych trybach produkcyjnych łączących jakość i wydajność osiągamy 8-12 m2/h co jest najlepszym wynikiem w tym segmencie urządzeń.

Z kolei ploter Mutoh ValueJet 1624 to urządzenie 64-calowe. Obsłguje on materiały o szerokości do 1625 mm. Szerokość robocza w tym przypadku wynosi przy druku 2-kierunkowym 1615 mm. Wydajność plotera VJ-1624 to aż 29 m2/h (bez paskowania). Urządzenie drukuje tak jak model VJ-1324 z maksymalną jakością 1440 x 1440 dpi, najmniejsza rozdzielczość to 360 dpi do szybkich druków reklamowych. W trybie Quality ploter drukuje z prędkością 7.5 m2/h, natomiast produkcyjnie osiągamy aż 14 m2/h.

ValueJety do tekstyliów

Z uwagi na rosnący rynek druków na tekstyliach, Mutoh opracował nową serię ploterów VJ TD. Należy zwrócić uwagę, że nie są to ValueJety dostosowane do druku na tekstyliach, tylko specjalnie opracowane urządzenia do tej technologii druku. Dwa nowe ValueJety 1628 TD i 2628 TD to premierowe urządzenia opracowanie wyłącznie o druku na tekstyliach, w których wykorzystano najlepsze cechy eko-solwentowych braci. Drukują one atramentami sublimacyjnymi, dyspersyjnymi lub też wodno-pigmentowymi. Maszyny te posiadają specjalne rynny na atramenty czy też systemy naciągu tekstyliów. Plotery mogą drukować w konfiguracji 4, 6 lub 8 kolorowej lub też 4-kolorowej z dwoma typami atramentów.