Nowości, Wielki Format

Jesienne warsztaty Océ

Firma Océ po raz kolejny przygotowała ciekawą propozycję dla swoich klientów. Tym razem będą to jesienne warsztaty z dokumentacją techniczną, które odbywać się będą w trzech miastach na południu Polski – pierwsze z nich w dniach 20 – 27 października br. w Katowicach, kolejne odpowiednio: 2 – 10 listopada w Krakowie i 16 – 22 listopada 2011 we Wrocławiu. Wszystko po to, by klientom jak najłatwiej było zapoznać się z proponowaną przez Océ bogatą ofertą spotkania. Firma zachęca do  wcześniejszej rezerwacji terminów prezentacji na zamieszczonym na stronie www.oce.com.pl formularzu.

Wśród prezentowanych urządzeń podczas jesiennych spotkań z Océ znajdą się: ploter, skaner i kopiarka w kompaktowej obudowie – Océ PlotWave 300; wielofunkcyjne kolorowe drukarki Océ ColorWave 300 i 600; wielkoformatowy system drukujący Océ TDS700 oraz wielkoformatowa drukarka Océ CS2436.

Pełni energii (wbrew jesiennej aurze) zapraszamy Państwa na warsztaty z rozwiązaniami Océ. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy je na południu Polski, w trzech miastach – zaczynamy od Katowic, następnie zawitamy do Krakowa i Wrocławia – tak, by jak najłatwiej było Państwu do nas dotrzeć – mówi Rafał Osiekowicz, dyrektor działu marketingu (Systemy Druku Wielkoformatowego Océ) – W każdym z tych miast będziemy obecni kilka dni i zapewnimy uczestnikom naszych warsztatów nie tylko możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami naszej firmy (w tym z unikatową technologią obrazowania Océ CrystalPoint™), ale przede wszystkim podczas wszystkich spotkań będzie można porozmawiać z przedstawicielami Océ, spróbować dopasować dane rozwiązanie do swojej aktualnej sytuacji biznesowej, a także porozmawiać o różnorakich możliwościach jego zastosowania.

W każdym miejscu jesiennej trasy Océ będzie można się spotkać z przedstawicielami tej firmy i obejrzeć wszystkie prezentowane przez nią rozwiązania w godzinach 11.00 – 15.00.  Warsztaty są bezpłatne; uczestnikom organizatorzy zapewniają materiały informacyjne.

Wśród prezentowanych urządzeń podczas jesiennych warsztatów z Océ znajdą się najbardziej innowacyjne rozwiązania tej firmy. Dodatkową wartością każdego spotkania będzie to, że rozwiązania te znajdą się w jednym miejscu, co ułatwi ich porównanie, testowanie i dostosowanie do aktualnych potrzeb zainteresowanych rozwojem swoich firm użytkowników. Pierwsze z prezentowanych urządzeń – Océ PlotWave 300 – to ploter, skaner i kopiarka w kompaktowej obudowie, którego wprowadzenie na rynek określono mianem przełomu. Ten łatwy w obsłudze, ekologiczny, trwały wielkoformatowy system oparty jest na dostępnej jedynie w Océ, unikatowej technologii Océ PicoPrinting, pozwalającej uzyskać najwyższa jakość wydruków. Dzięki technologii Océ Radiant Fusing zapewnia on nawet do 50% mniejsze zużycie energii. Umożliwia drukowanie i kopiowanie dokumentacji monochromatycznej i skanowanie kolorowej, a także tworzenie zaawansowanych zestawów wydruków w bezpłatnym oprogramowaniu do emisji dokumentów z możliwością ich szczegółowego podglądu oraz drukowanie bezpośrednio z pamięci USB i archiwizację na niej dokumentacji. Gwarantuje ponadto zawsze prawidłowo posegregowane zestawy, dzięki unikatowej funkcji powietrznej separacji wydruków i górnej tacy odbiorczej. Océ PlotWave 300 jest przeznaczony dla przedsiębiorstw z branż geodezyjnej i kartograficznej, przemysłu i przesyłu mediów, punktów świadczących usługi drukowania i kopiowania oraz administracji, a zastosowana w nim technologia i konstrukcja gwarantuje użytkownikom długi okres eksploatacji i dużą wydajność.

Kolejne z prezentowanych urządzeń – wielofunkcyjna kolorowa drukarka Océ ColorWave 300 (zdobywca m.in. prestiżowej nagrody BERTL) to system oferujący wyjątkową prostotę użytkowania, efektywne wykorzystanie energii oraz solidną, zwartą, jednobryłową konstrukcję, która oszczędza miejsce, dzięki prawdziwej integracji w jednym kolorowym  systemie funkcji wydajnego drukowania kopiowania i skanowania. System może być sterowany z jednego, w pełni zintegrowanego panelu operatora. Jest przeznaczony do średnionakładowej produkcji rysunków technicznych, co sprawia, że może pełnić rolę centralnego lub departamentowego rozwiązania drukującego. Ta wielofunkcyjna drukarka polecana jest architektom, inżynierom oraz generalnie środowisku biznesowemu. Rewolucyjna górna taca odbiorcza zastosowana w urządzeniu, charakteryzuje się niskim poborem energii i posiada zapobiegającą zwijaniu się arkuszy funkcję zbierania i układania wychodzących z systemu dokumentów.

Océ ColorWave 600 otworzył natomiast zupełnie nowe możliwości dla branży druku wielkoformatowego. Zastosowana w urządzeniu innowacyjna technologia Océ CrystalPoint™ łączy zalety drukowania w oparciu o toner i druk atramentowy. Przekształca ona toner Océ TonerPearls w żel, który krystalizuje się na dowolnym rodzaju papieru, dając w efekcie wyraziste, wysokiej jakości, odporne na wodę obrazy o wyjątkowo precyzyjnym rozmieszczeniu poszczególnych ich punktów. Eliminuje to konieczność foliowania wydruków, a tym samym minimalizuje koszty i oszczędza czas. Prędkość drukowania w tej nowatorskiej technologii jest przynajmniej dwukrotnie większa w porównaniu z konwencjonalnymi drukarkami atramentowymi. Océ CrystalPoint™ znacznie redukuje koszty ze względu na możliwość korzystania ze zwykłego, taniego papieru przy drukowaniu kolorowym. Technologia ta jest też przyjazna dla środowiska (nie ma tu emisji ozonu ani przykrego zapachu).

Wielokrotnie nagradzany (m.in. prestiżową nagrodą International Forum Design) wielkoformatowy system Océ TDS700 pozwala z kolei architektom i inżynierom oraz innym środowiskom biznesowym na szybkie, łatwe oraz niezawodne drukowanie, kopiowanie i skanowanie. Został stworzony z myślą o zastosowaniach w różnorodnych środowiskach technicznych – począwszy od biur konstrukcyjno-projektowych aż po centralne działy reprograficzne. Umożliwia skanowanie z rozdzielczością 600 dpi i pozwala umieścić właściwy podajnik na dogodnej dla użytkownika wysokości. Również panel operacyjny może być przystosowywany dla różnych użytkowników, w tym także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Drugą innowacją jest zastosowany w urządzeniu interfejs użytkownika – sprawia on, że czynności związane z użytkowaniem urządzenia są proste i łatwe dla operatorów o różnych umiejętnościach.Océ CS2436 to natomiast wydajny ploter przeznaczony dla niewielkich grup roboczych. Ploter A0 oferuje prędkość, jakość, niezawodność oraz ekonomiczną pracę – walory niezbędne w środowisku wielkoformatowego drukowania. Dzięki temu z powodzeniem obsługuje on codzienne potrzeby w zakresie wydruków CAD oraz GIS. Wydruk pełnokolorowego obrazu A0  następuje w zaledwie w 48 sekund w trybie roboczym. To wygodne narzędzie dostarczania zadań dla różnorodnych środowisk wielkoformatowego drukowania, osadzone profile mediów Océ zapewniają za każdym razem perfekcyjne rezultaty.

Mamy nadzieję, że tak bogata oferta spotkania przyciągnie do nas wielu gości. I choć nasze warsztaty organizujemy na południu Polski, to jednak do Katowic, Krakowa czy Wrocławia serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane naszymi rozwiązaniami osoby – mówi Rafał Osiekowicz.