Nowości, Wielki Format

Nowy katalog Atrium

Opolski dystrybutor ploterów, firma Atrium Centrum Ploterowe po raz kolejny wydała kilkudziesięciostronicową publikację. Na kilkudziesięciu stronach katalogu czytelnicy zapoznają się z najszerszym przeglądem maszyn LFP na polskim rynku oraz aż 8 premierami.

Czytelnicy znajdą w nowym katalogu kompletną ofertę dla druku i reklamy wielkoformatowej. W katalogu znajdziemy m.in.: plotery hybrydowe, plotery UV typu flatbed i roll-to-roll, plotery UV do druku znaków drogowych, produkcyjne plotery twardo i mild-solwentowe, plotery eko-solwentowe, tekstylne i CAD. Nie zabrakło także cutterów czyli ploterów tnących, laminatorów, frezerek, ploterów termicznych, zgrzewarek, trymerów oraz niezbędnego oprogramowania. W katalogu można znaleźć także informacje o finansowaniu poprzez leasing i dotacje unijne.

Zenith – nowa marka ploterów

Zenith to nowa marka ploterów na polskim rynku maszyn LFP. Obejmuje one zarówno drukarki eko, mild i twardosolwentowe jak i stołowe plotery UV.

Zaczynając od maszyn hard-solwentowych. Ploter Zenith KM 3200 to jeden z najciekawszych ploterów twardo-solwentowych o szerokości 3.20 metra. Łączy w sobie kilka cech takich jak niska cena zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku, stabilność pracy. Ploter ten zdecydowanie wyróżnia się na tle innych maszyn. Powodem tego jest jakość japońskich i amerykańskich podzespołów. Zenith KM 3200 rozszerzy moce produkcyjne i możliwości wielu rozwijających się drukarni i agencji reklamowych. Ploter może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz.

Łagodnymi solwentami drukują z kolei plotery Zenith DX5 1800 oraz Zenith DX5 1801 i 1802. Są to drukarki o szerokości zadruku ponad 1.80 metra wyposażone w nowoczesne głowice Epson DX5. Dają one możliwości znane z najwyższej jakości małych eko-solwentów wyposażonych w takie same głowice. Druk fotograficzny osiągają w rozdzielczości do 1440 x 1440 dpi a ich prędkość zadruku sięga nawet 36 m2/h. Warto zwrócić uwagę, że są to najtańsze urządzenia tej klasy na rynku! Są idealnym rozwiązaniem dla nowych i rozwijających się drukarni i agencji reklamowych.

Cztery nowe ValueJet'y – 2x szybszy druk

Rewolucji nie zabrkało także w maszynach japońskiego producenta – firmy Mutoh. Zaprezentowała ona następców bestsellerowych ValueJetów. Modele 1324 i 1624 wyposażone są w nowoczesne 1440 dyszowe głowice DX6, dzięki temu i innym zmianom w konstrukcji mogą drukować dwa razy szybciej niż poprzednicy, tj. odpowiednio 27.9 i 29 m2/h! Druk produkcyjny wysokojakościowy możliwy jest z prędkością ok 10 m2/h co jest ewenementem w tej grupie drukarek nisko i średnionakładowych. Przypomnijmy, że ValueJety to drukarki czterokolorowe o rozdzielczości druku 1440 x 1440 dpi.

Kolejne novum to Mutoh ValueJet serii TD… ale o tym przeczytacie Państwo w najnowszym katalogu firmy Atrium Centrum Ploterowe. „Rewolucyjny katalog” można pobrać ze strony dystrybutora.

www.atrium.com.pl