Nowości, Wielki Format

Nowy ValueJet 1324

Nowy ValueJet 1324 (VJ-1324) to następca bestsellerowego VJ-1304. Następca został wyposażony w najnowocześniejsze 1440-dyszowe głowice DX6 podwyższające jego prędkość dwukrotnie do 27.9 m2/h.

Intelligent Interweaving na pokładzie

Ploter ValueJet wyposażony jest w sprawdzony i opatentowany system druku falą z przeplotem (ang. Intelligent Interweaving). Tradycyjna metoda druku wielkoformatowego polega na nakładaniu z każdym przebiegiem karetki kolejnych pasów. To rozwiązanie ma wadę. W momencie gdy ploter pozbawiony Intelligent Interweaving jest niedokładnie skalibrowany, często uzyskujemy efekt paskowania. Dlatego też Mutoh zastosował tę nową metodę druku we wszystkich swoich nowych ploterach. Dzięki temu w porównaniu do urządzeń innych producentów wyeliminowano paskowanie a także inne niepożądane efekty występujące podczas nakładania pasów. W momencie użycia profili kolorystycznych przygotowanych dla nowej metody zwiększamy osiągalny gamut kolorów a także ich intensywność.

Druk falą z przeplotem został wielokrotnie nagradzany na różnych imprezach branżowych w kraju i za granicą. Zdobył m.in. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uzyskał także wysoką ocenę amerykańskiego, niezależnego instytutu FLAAR. I co najważniejsze zdobył uznanie rynku – mniej doświadczonych użytkowników jak i profesjonalistów.

Znakomite podzespoły i łatwość użytkowania

Ploter Mutoh ValueJet 1324 to urządzenie 54-calowe. Przyjmuje on materiały o szerokości do 1371 mm. Szerokość robocza (zadruku) wynosi przy druku 2-kierunkowym 1361 mm.

VJ-1324 wyposażony jest w najnowszej generacji 1440-dyszową głowicę DX6. Głowica ta umożliwia druk zmienną kroplą (Vardot). Dzięki oprogramowaniu mamy możliwość niezależnej regulacji wielkości kropel wychodzących z poszczególnych dysz. Wielkość kropli jest także zmieniana w zależności od drukowanej grafiki, np. inna kombinacja rozmiarów do jednolitych obszarów, inna do detali i przejść tonalnych. Działa to podobnie jak technika malowania pokoju. Duże jednolite obszary zamalowujemy wałkiem co jest ekonomiczniejsze i zajmuje mniej czasu, natomiast detale małym pędzelkiem.

Ploter posiada 12 zdefinowanych trybów druku. Umożliwiają one szybką zmianą parametrów pracy, bez potrzeby wyboru rozdzielczości, martwienia się o paskowanie czy potrzebę innych manualnych ustawień. Zmodyfikowano także nieco budowę urządzenia poprzez powiększenie otworu służącego do czyszczenia głowic.

Znakomita wydajność

Jeśli chodzi o wydajność to VJ-1324 osiąga produkcyjną znakomitą prędkość zadruku 27.9 m2/h (bez paskowania). Urządzenie drukuje z maksymalną jakością 1440 x 1440 dpi, jednakże rozdzielczość 540 x 720 dpi daje już bardzo zadowalające efekty i wyśmienitą jakość. Nowością jest rozdzielczość 1080 dpi. W trybie Quality ploter drukuje z prędkością 6 m2/h, natomiast w najczęściej wybieranych trybach produkcyjnych łączących jakość i wydajność osiągamy 8-12 m2/h co jest najlepszym wynikiem w tym segmencie urządzeń!

Używany przez VJ-1324 ekologiczny atrament solwentowy Eco Ultra, nie wydziela agresywnych zapachów przez co druk może odbywać się nawet w pomieszczeniach biurowych bez potrzeby stosowania dodatkowych systemów wentylacyjnych. Eco Ultra charakteryzuje się w odróżnieniu od innych atramentów eko-solwentowych lepszą wchłanialnością i skróconym czasem schnięcia wydruków co umożliwia druk w wysokich prędkościach. Dodatkowo rozszerzony został gamut kolorów. Wydruki z użyciem atramentów Eco-Ultra charakteryzują się nawet 3-letnią odpornością na czynniki zewnętrzne takie jak UV czy woda.

Następca bestsellera

Ploter Mutoh ValueJet 1324 przeznaczony jest  do druku nisko i średnio nakładowych grafik indoor i outdoor, takich jak: plakaty, banery, backlighty, grafiki POS, grafiki na pojazdy, naklejki, fotografie, itd. Wprowadza on nową jakość na rynku drukarek wielkoformatowych. Dzięki technologii druku falą i przemyślanej nowej konstrukcji ploter jest łatwy w użyciu. ValueJet 1324 tak jak VJ-1304 ma bardzo duże szanse okazać się najpopularniejszym ploterem „eko” na rynku.

www.atrium.com.pl