Nowości, Wielki Format

Arizona 360 XT w firmie Novum Invest Sp. z o.o.

Novum Invest Sp. z o.o. z Gliwic to firma z ponad dwunastoletnim doświadczeniem. Produkuje, montuje tablice i konstrukcje reklamowe. Ma na swoim koncie tysiące realizacji. Są wśród nich tablice reklamowe wszelkich rozmiarów (billboardy, megaboardy, nośniki unijne, informacyjne, pamiątkowe), o różnych konstrukcjach i wykonane z różnorodnych materiałów, a także inne niestandardowe budowle reklamowe i telebimy. Rozmaitość, jaką oferuje swoim klientom sprawia, że od lat stawia ona na sprzęt umożliwiający sprawną i wysokiej jakości produkcję. Do takich należała inwestycja w ploter Océ Arizona 360 XT. I choć urządzenie rozpoczęło tu niedawno swoją produkcję, wracamy do czasu, kiedy firma podejmowała decyzję o zakupach i pytamy Macieja Wiśniewskiego – prezesa zarządu firmy Novum Invest Sp. z o.o. o to, jakie wyzwania stawiano przed nim.

Po pierwsze – jakość
Sprawa jakości była i jest dla nas priorytetem. Od zawsze bowiem w naszej działalności kierujemy się zasadą, że nie wracamy do tego, co już zrobiliśmy – co oznacza, że to, co robimy ma być zrobione  dobrze. Ploter Océ Arizona 360 XT nie miał w zasadzie konkurencji wśród innych urządzeń jeśli chodzi o jakość.  Wcześniej zresztą podzlecaliśmy nasze prace jednej z lokalnych drukarń, która posiada starszy i mniejszy model plotera Océ Arizona i byliśmy bardzo zadowoleni z wydruków, jakie to urządzenie oferowało.

Po drugie – druk płaski
Od jakiegoś już czasu widzimy, że rynek w coraz większym stopniu zmierza do tego, by oprzeć się na tej właśnie technologii. Bacznie przyglądaliśmy się ploterom drukującym na płasko i okazało się, że warto pomyśleć o inwestycji w tego rodzaju maszynę. Owszem, drukowanie w technologii solwentowej będzie jeszcze długo funkcjonowało na rynku, ale zdecydowanie skłania się on ku technologii druku płaskiego. Dlatego my również poszliśmy w tym właśnie kierunku.

Po trzecie – możliwości zadrukowywania niemal wszystkiego
Możliwości urządzenia są ogromne. Właściwie możemy,  wykorzystując ten ploter, drukować niemal na wszystkim – na płótnie, szkle, drewnie, PCV, płytach ceramicznych i wielu innych materiałach, nawet najbardziej nietypowych – co nie tylko poszerza naszą ofertę, ale przede wszystkim wyróżnia nas na tle konkurencji. Jeśli zjawi się u nas klient i stwierdzi, że chce mieć zdjęcie wieży Eiffla na drzwiach od stodoły – to też damy radę takiemu zleceniu … (śmiech).

Po czwarte – biały kolor i duży stół
Opcja białego atramentu, która umożliwia zadrukowywanie mediów lub przedmiotów innych niż białe, nadruk na transparentnych mediach, stosowanych w podświetlanych panelach, jak również na drukowanie z wykorzystaniem białego atramentu jako koloru specjalnego była dla nas bardzo istotna w tym urządzeniu. Podobnie jak ogromny stół, który wykorzystuje podciśnieniowy system nieruchomego utrzymywania mediów, co zapewnia precyzyjne wyrównywanie obrazu nawet przy druku wieloprzebiegowym. Nie musimy teraz drukować naszych prac w kilku przebiegach, ale za jednym mamy gotowy produkt. Ma to ogromny wpływ na organizację pracy i jej wydajność. Możemy też stół dzielić na poszczególne sektory i drukować na nim zupełnie inne produkty jednocześnie.

Po piąte – serwis
Istotnym był dla nas również przy wyborze urządzenia wysoki poziom usług serwisu jego dostawcy. Ważnym był też fakt, że najbliższy punkt serwisowy firmy Océ mieści się w Katowicach, więc w przypadku awaryjnych sytuacji jest bardzo blisko.

Po szóste – nowe horyzonty
Ploter Océ Arizona 360 XT otwiera nam nowe możliwości. Będziemy teraz obsługiwać naszych klientów opierając się na własnym sprzęcie, co z pewnością wpłynie na czas realizacji zleceń, ale również będziemy mogli zaproponować im nowe rozwiązania, takie które nie dotyczą wyłącznie reklamy. Swoje usługi będziemy mogli również zaproponować firmom, które do tej pory nie współpracowały z nami. Naszą ofertą chcemy na przykład zainteresować klientów zajmujących się wykańczaniem wnętrz, którzy będą u nas mogli zadrukowywać np. meble, lustra, dekory na podłogi i ściany, szklane drzwi i parawany.

Po siódme – z Arizoną jesteśmy jeszcze bardziej wyjątkowi
Nasz ploter Océ Arizona 360 XT jest jedynym takim ploterem w regionie dlatego firmy, które być może korzystały z usług innych drukarń, posiadających plotery płaskie gdzieś dalej, będą teraz miały zdecydowanie bliżej. Dodatkowo – co chcielibyśmy podkreślić –  oferujemy naszym klientom kompleksową obsługę – od pomysłu (ponieważ posiadamy własną pracownię graficzną) przez wykonanie,  na dostarczeniu, czy zamontowaniu produktu kończąc. Nie muszą oni angażować swoich sił i czasu w poszukiwanie firm, które zaprojektują im pracę, innych, które wykonają ten projekt, a jeszcze innych, które im dostarczą i zamontują gotowy produkt. To wszystko mogą wykonać u nas.