Nowości, Wielki Format

Nowa drukarka inkjetowa UV LED typu flatbed UJF-3042FX

Po wprowadzeniu drukarki inkjetowej z utrwalaniem UV UJF-3042 w lutym 2010, Mimaki przedstawia teraz udoskonalony model UJF-3042FX, charakteryzujący się utrwalaniem UV LED oraz nowymi atramentami UV, jak również nowym primerem inkjetowym, co daje znacznie szersze możliwości dostawcom usług druku. Dostępność rynkowa nowego rozwiązania jest szacowana na koniec października 2011.

Utrwalanie UV LED
UJF-3042FX umożliwia drukowanie na płaskich podłożach i materiałach do formatu A3 (300 x 420 mm) i grubości do 50 mm. Wykorzystanie technologii UV LED oznacza, że po utrwalaniu atrament jest ostatecznie związany z podłożem. Diody LED nie generują wysokiej temperatury, co umożliwia druk wielobarwny na praktycznie każdym podłożu, łącznie z materiałami wrażliwymi na ciepło, takimi jak m.in. drewno, skóra czy inne na bazie żywic.

Wartość dodana dzięki białemu i przezroczystemu atramentowi
Druk z zastosowaniem białego i przezroczystego atramentu(*2) kreuje wartość dodaną do produktów. Dzięki możliwości nakładania poddruków i nadruków uzyskuje się bardziej żywe, nasycone kolory, zwłaszcza na materiałach kolorowych i przezroczystych. Podkreślanie wybranych fragmentów atramentem bezbarwnym lub druk warstwowy czy lakierowanie dają przyciągające uwagę efekty. W rezultacie kompleksowe, czasochłonne prace są teraz niezwykle proste na nowej drukarce Mimaki UJF-3042FX.

Nowe aplikacje
Oryginalne obrazy, fotografie jak również teksty wkomponowane w różnego rodzaju prezenty, tabliczki imienne i inne osobiste akcesoria pozwalają na poziom personalizacji, który zachwyca klientów drukarni oraz odbiorców upominków. Druk na papierze, folii i różnego rodzaju produktach dodaje swego rodzaju indywidualizmu, pozwalającego na pozostawienie długotrwałego wrażenia. Dodatkowo, drukowanie na foliach i kartonach/tekturze umożliwia produkcję elastycznych i sztywnych prototypów opakowań, znacząco przyspieszając cykle produkcyjne projektantów opakowań. Nowa drukarka UJF-3042FX jest również idealna do produkcji sztywnych etykiet.

Funkcja automatycznej aplikacji primera
Materiały zazwyczaj nieodpowiednie do druku inkjetowego UV mogą być obecnie zadrukowywane  po aplikacji primera. Ta warstwa podkładowa na podłożu umożliwia lepszą adhezję atramentu i pozwala na późniejszy zadruk atramentami UV. Dotychczas aplikacja primera wykonywana była zwykle manualnie; model UJF-3042FX charakteryzuje funkcja automatycznej aplikacji primera poprzez system inkjetowy. Nowy primer inkjetowy PR-100 (dostępny w kartridżach o pojemności 220 i 600 ml) jest po prostu wkładany w odpowiedni otwór drukarki UJF-3042FX, co czyni proces nakładania podkładu niezwykle prostym i szybkim.