Nowości, Wielki Format

Océ Arizona 360 GT w firmie D.W.A. w Kielcach

Billbordy, plakaty, banery, ścianki ekspozycyjne, szyldy, tablice, flagi i grafiki na pojazdy – tyle do tej pory w wielkim formacie miała do powiedzenia firma D.W.A. z Kielc. Przedsiębiorstwo, które od ponad 10 lat działa z sukcesami na trudnym rynku reklamowym, postanowiło jednak nie poprzestawać na tym, co do tej pory oferowało swoim klientom – chciało móc „powiedzieć” więcej. I choć jego oferta jest niezwykle bogata – bo oprócz druku wielkoformatowego realizuje m.in. również zlecenia z zakresu druku offsetowego i małoformatowego druku cyfrowego, wykonuje tablice rejestracyjne i informacyjne, zajmuje się grawerowaniem – to jednak jak twierdzi Zbigniew Wenus, właściciel firmy – aby obecnie istnieć na rynku należy stale poszerzać portfolio usług, podnosić ich jakość, a także przyspieszać czas realizacji zleceń. Do tego są jednak potrzebne innowacyjne rozwiązania. Takim okazał się ploter Océ Arizona 360 GT. Przede wszystkim dlatego, że pozwolił firmie zaproponować klientom nową jakość usług – nie tylko mogą one być teraz realizowane w krótszym czasie, ale również – co bardzo ważne – w bardziej przystępnej cenie.

Océ Arizona 360 GT to pierwsza tego typu maszyna w regionie świętokrzyskim. Owszem, D.W.A. realizowała wcześniej różnorakie aplikacje wykonując reklamy na życzenie klientów również na materiałach sztywnych, jednak możliwość drukowania bezpośrednio na sztywnych mediach nie tylko pozwala firmie na skrócenie czasu realizacji zlecenia, ale również  na obniżenie kosztów drukowania. Wykonywanie bowiem niektórych aplikacji przy wykorzystaniu techniki solwentowej, wymagającej klejenia i laminowania danej pracy, bywało dużo droższe niż wykonywanie tego samego zlecenia na maszynie Océ Arizona 360 GT.  Teraz klienci firmy D.W.A śmiało mogą zlecać drukowanie bezpośrednio na szkle, drewnie, sklejce, metapleksie, ceramice, glazurze, blasze, metalach kolorowych i ocynkowanych, płytach KAPPA, tekturze i papierach sztywnych, skórze, ale również na tkaninach i innych.

Fakt, że nasz region nie posiadał do tej pory tego typu urządzenia – mówi Zbigniew Wenus – zmobilizował nas do zakupu. To pierwsza maszyna Océ w naszej firmie. Przed zakupem porównywaliśmy urządzenia innych producentów i okazało się, że Océ oferuje najwięcej. Po pierwsze ploter Arizona 350 GT firmy Océ posiada stół z podsysem, umożliwiający bardzo precyzyjne drukowanie, po drugie drukuje szybciej niż inne maszyny, które rozpatrywaliśmy. Posiada poza tym bardzo przydatną opcję drukowania z roli na rolę, a jeśli chodzi o jakość drukowania – firma Océ nie ma tu w zasadzie konkurencji.

Niemałe znaczenie miał również dla firmy D.W.A  fakt, że urządzenie Océ zapewniało niższe koszty drukowania, niż inne maszyny, które oglądał Zbigniew Wenus, co przekłada się na cenę usług dla klientów tej firmy.
Właściciel firmy D.W.A przeprowadzał szereg testów maszyn konkurencyjnych. Ploter Arizona 350 GT firmy Océ zaskoczył nas pod wieloma względami. Najbardziej jednak zaskoczyła nas precyzja w drukowaniu dwustronnym na tej maszynie. Okazało się bowiem, że obraz wydrukowany na jednej stronie w lustrzanym odbiciu idealnie pokrywa się z tym, co zostało wydrukowane na drugiej stronie. To bardzo ważne w przypadku drukowania reklam dwustronnych czy bannerów podświetlanych i z pewnością wyróżni to nas na niełatwym rynku zleceń. Mamy również nadzieję, że maszyna ta przyciągnie do nas nowych klientów, którzy zechcą skorzystać z naszych dotychczasowych usług.