Nowości, Wielki Format

Xerox DCP700 w Print AB

Współpracująca od wielu lat z Digital System firma Print AB z Dębicy po raz kolejny zdecydowała się na rozwiązanie oferowane przez tego lokalnego dealera firmy Xerox. Tym razem wybór padł na system cyfrowego druku kolorowego Xerox Digital Color Press 700 (Xerox DCP700) z produkcyjnym kontrolerem EFI Fiery oraz dedykowanym specjalnie dla potrzeb Print AB spektrofotometrem. Inwestycja w nową maszynę cyfrową umożliwiła drukarni zaproponowanie klientom atrakcyjniejszej oferty, a tym samym zwiększyła konkurencyjność firmy na niełatwym rynku zleceń. Dodatkowo poszerzyła jej ofertę o fotoksiążki i  fotoalbumy. Jakość i wydajność nowo zakupionego urządzenia pozwala na realizację tego rodzaju zleceń na najwyższym poziomie.

To trzecia maszyna firmy Xerox w naszej firmie i kolejna transakcja, jaką zrealizowaliśmy z firmą Digital System – mówi Rafał Tabasz, współwłaściciel Print AB  (na zdjęciu). – Ponieważ współpracujemy ze sobą od lat i współpraca ta układa się znakomicie, nasz wybór po raz kolejny poszedł w stronę rozwiązań oferowanych przez tego krakowskiego dealera firmy Xerox. Testowaliśmy– nawet niejednokrotnie – urządzenia innych producentów, ale pod względem jakości i wydajności systemy Xerox nie mają sobie równych. To zdecydowany lider wśród dostawców maszyn cyfrowych. Podobnie było i tym razem – z systemem cyfrowego druku kolorowego Xerox DCP700, którego zakup oceniamy w samych superlatywach. Możemy bowiem, dzięki tej inwestycji, zaproponować naszym klientom lepszą jakość usług (jakość wydruków z tego urządzenia jest praktycznie identyczna z offsetową), a także  szybszą realizację zleceń (a to za sprawą wydajności urządzenia, które jest około 30% szybsze niż rozwiązanie, które do tej pory posiadaliśmy w naszym parku maszynowym).

Wysoką wydajność urządzenia zapewnia zastosowana w nim technologia  laserowa, wielozadaniowość systemu, możliwość przyjmowania oryginałów zleceń w postaci elektronicznej, prędkości druku w kolorze do 70 stron A4 na minutę oraz obsługa maksymalnego formatu arkusza 330x488mm. Urządzenie pozwala przygotowywać dokumenty „na żądanie” – dokładnie taką ilość egzemplarzy jaką potrzeba w danym momencie, co redukuje koszty magazynowania. Dzięki technologii cyfrowej możliwe jest błyskawiczne wprowadzanie zmian do „elektronicznego oryginału” dokumentu, a także personalizacja i drukowanie danych zmiennych (przy zastosowaniu dodatkowego oprogramowania do personalizacji).

Rafał Tabasz dodaje: Zastosowanie systemu Xerox DCP700 w naszej firmie pozwoliło nam również znacznie obniżyć całkowite koszty druku prac, dzięki czemu możemy naszym klientom zaproponować niższą cenę naszych usług.

Firma Print AB specjalizuje się od lat w świadczeniu usług profesjonalnego druku cyfrowego, projektów graficznych z zakresu DTP oraz usług stemplarskich. Posiada dwie produkcyjne maszyny do drukowania cyfrowego oraz specjalistyczne urządzenia do produkcji stempli technologią PRE-INK oraz laserową, jak również kompletną introligatornię z linią do oprawy klejonej i szytej.  Współpracuje z ponad 350 firmami z Polski oraz krajów Unii Europejskiej, a także z szerokim gronem klientów indywidualnych. Około 60% klientów drukarni to firmy z Dębicy i okolic. Reszta to zleceniodawcy z innych miejsc zarówno w Polsce jak i za granicą.

Przy wciąż rosnącej liczbie zleceń – mówi Rafał Tabasz – oraz oczekiwań klientów musieliśmy zainwestować w rozwiązanie, które spełni wymagania najbardziej wymagających z nich. Stąd wybór urządzenia tak innowacyjnego, jakim jest system  cyfrowego druku kolorowego Xerox DCP700. Warto wspomnieć, że towarzyszyły mu również ciekawe narzędzia wspomagające, jakie otrzymaliśmy wraz z tą inwestycją. Należy do nich chociażby produkcyjny kontroler EFI Fiery oraz dedykowany specjalnie do naszych potrzeb spektrofotometr i finiszer zszywający (drugi w parku maszyn Print AB). Takie wyposażenie oraz właściwości samego urządzenia sprawiły, że mogliśmy przejąć na siebie część pracy serwisu firmy dostarczającej rozwiązanie. Chciałbym tu podkreślić wysoką jakość serwisu firmy Digital System oraz fakt, że przez kilka lat naszej wzajemnej współpracy z tą firmą nie mieliśmy z nim żadnego, nawet najmniejszego problemu, a reakcja na wszystkie zgłoszenia serwisowe była zawsze niemal natychmiastowa. Jednakże możliwość chociażby kalibracji urządzenia z poziomu obsługującego maszynę pracownika jest dla naszej codziennej pracy i jej sprawnego przebiegu niezmiernie ważna. Obecnie niemal 50% prac wykonywanych do tej pory przez serwis obsługujący maszynę możemy wykonać sami z poziomu operatora, co ma wpływ również na szybkość i jakość realizacji zleceń, jakie otrzymujemy.

Dzięki nowej maszynie Xerox DCP700 firma Print AB wzbogaciła asortyment o wysokiej jakości wydruki fotograficzne – fotoalbumy, fotoksiążki, dokumentację fotograficzną i inne. Firma oferuje ponadto drukowanie wizytówek, kart biznesowych, ulotek, teczek ofertowych, papierów firmowych, plakatów, kalendarzy, notesów reklamowych i samokopiujących, a także książek i innych wydawnictw.

Przy tak dużej ofercie i stale rosnącej liczbie zleceń i klientów zaproponowaliśmy dla ich wygody możliwość składania zamówień on-line przez naszą stronę internetową. Maksymalny czas realizacji zlecenia, jaki gwarantujemy naszym klientom, to 24 godziny (nie dotyczy zleceń złożonych), natomiast dzięki technologii PRE-INK pieczątki jesteśmy w stanie wykonać w ciągu zaledwie 5 minut. W naszych zobowiązaniach wobec klientów z pewnością pomocnym będzie teraz nowo zakupione urządzenie Xerox DCP700 – podsumowuje Rafał Tabasz.