Nowości, Wielki Format

Systemy kolorowego druku cyfrowego Xerox wyróżnione

INGEDE, International Association of the Deinking Industry  – wyróżniło systemy kolorowego druku cyfrowego oferowane przez Xerox – certyfikaty „dobrej usuwalności tuszu” otrzymały produkty iGen4™ Press, 700 Digital Color Press i Color 800/1000 Presses.

INGEDE – organizacja zrzeszająca wiodących europejskich producentów papieru –  przeprowadza ujednolicony test, aby zidentyfikować te urządzenia, które umożliwiają  ponowne wykorzystanie papieru po usunięciu z niego zadruku. Wyniki testu i opinie specjalistów INGEDE są uznawane przez całą branżę.

Wyróżnienie za “dobrą usuwalność tuszu” oznacza, że systemy produkcji druku otrzymały od ekspertów wysokie noty: ponad 90 na 100 możliwych punktów, w pięciu kategoriach: jasność, kolor, czystość, usuwanie tuszu oraz zaciemnienie elementu filtrującego.

Usuwanie tuszu odnosi się do materiałów nanoszonych przy pomocy promieni ultrafioletowych i wiązki elektronowej – jest to istotny etap przygotowania papieru do ponownego użycia. Tym ważniejszy w przypadku papieru graficznego wysokiej jakości. Tusze, których nie da się usunąć, komplikują i podrażają proces recyclingu zmniejszając jasność masy papierowej lub pozostawiając plamki na nowym materiale.

Innowacyjne rozwiązania druku cyfrowego wykorzystujące narzędzia o dobrych wskaźnikach usuwalności tuszu to więcej możliwości dla dostawców. Xerox i Fuji Xerox kreują trendy na rynku druku oraz wychodzą naprzeciw wymaganiom konsumentów dostarczając im niezawodne produkty najwyższej jakości.