Nowości, Wielki Format

BERTL’s BEST dla Konica Minolta

Urządzenia Konica Minolta bizhub PRESS C8000 i C7000 oraz bizhub PRO 1200 zostały wyróżnione dorocznymi nagrodami BERTL’s BEST. Eksperci przyznali im wyróżnienia  w kategoriach: najlepszy system kolorowego druku produkcyjnego, najlepszy system niskonakładowego kolorowego druku produkcyjnego oraz najlepszy system monochromatycznego druku produkcyjnego.

– W tym roku nagrody BERTL odbieramy już po raz drugi – mówi Adam Bieniewski, Production Printing&Solutions Product Manager Konica Minolta Business Solutions Polska. – Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia, zwłaszcza że nagrodzono aż trzy systemy do druku produkcyjnego Konica Minolta. – dodaje.  

Wszystkie trzy urządzenia zyskały uznanie ekspertów dzięki dużej pojemności zasobników na papier, ułatwiających drukowanie w dużych nakładach i przy minimalnym udziale operatora. W marcu 2011 roku flagowy system bizhub PRESS C8000 zdobył nagrodę BERTL Exceptional Certified Five Star („Wyjątkowy wynik – pięć gwiazdek”), teraz natomiast, został uznany za najlepszy system do kolorowego druku produkcyjnego. W werdykcie BERTL podkreślono jego uniwersalność wynikającą z możliwości zastosowania w nim różnych sterowników Konica Minolta – Fiery oraz Creo. Zwrócono także uwagę na szybkie tempo druku kolorowego wynoszące 80 stron na minutę oraz opracowaną przez Konica Minolta technologię obróbki obrazu S.E.A.D. II. Doceniono również wykorzystany w urządzeniu czujnik gęstości optycznej (IDC), który umożliwia korektę barw w czasie rzeczywistym.

Model bizhub PRESS C7000 zwyciężył w rywalizacji o tytuł najlepszego niskonakładowego systemu kolorowego druku produkcyjnego. Eksperci BERTL docenili krótki czas osiągania gotowości do pracy wynoszący 6,5 minuty, maksymalną miesięczną wydajność 330 tys. stron oraz elastyczność w zakresie stosowania wspomnianych już sterowników. O sukcesie C7000 zadecydował też nowy, zapewniający płynną pracę urządzenia, hybrydowy mechanizm prostowania arkuszy, szczególnie skuteczny przy druku na trudnym w obróbce papierze o dużej gramaturze. W czasie drukowania czujniki przedniej krawędzi i przekoszenia monitorują pozycję arkusza i korygują jego przesunięcie. Ponadto, podobnie jak w modelu C8000, czujnik IDC umożliwia korektę gęstości w czasie rzeczywistym.

Najlepszym systemem monochromatycznego druku produkcyjnego według BERTL został bizhub PRO 1200 drukujący na arkuszach o wymiarach do 324 x 463 mm i gramaturze do 350 g/m2, wyposażony w funkcję automatycznego druku dwustronnego obsługującą arkusze o gramaturze do 244 g/m2. Urządzenie pracuje z szybkością 120 stron na minutę, oferuje ponad 40 konfiguracji oraz liczne funkcje wykańczające. Eksperci zwrócili także uwagę na podciśnieniowy mechanizm podawania papieru, który gwarantuje sprawne pobieranie arkuszy.