Nowości, Wielki Format

Niskonakładowy druk etykiet z Mimaki

Firma Mimaki po raz drugi weźmie udział w targach Labelexpo Europe i pokaże swoje rozwiązania drukujące i tnące do niskonakładowej produkcji etykiet. Na stoisku F40 w hali 9 Mimaki zaprezentuje wybrane innowacyjne produkty, wśród których nie zabraknie bestsellerów takich jak płaska drukarka UJF-3042 UV LED czy serii zintegrowanych inkjetowych urządzeń drukująco-tnących CJV30. Targi Labelexpo Europe odbędą się w Brukseli w dniach 28 września – 1 października.

Wysokiej jakości druk etykiet ze znakomitymi efektami metalicznymi

Firma Mimaki pokaże możliwości drukowania i wykrawania etykiet z efektami metalicznymi przy wykorzystaniu serii zintegrowanych urządzeń drukująco-tnących CJV30, pracujących z ekosolwentowym atramentem srebrnym. Dostępna w czterech wymiarach (60 cm, 100 cm, 130 cm i 160 cm), seria CJV30 oferuje użytkownikom wysokowydajne, kompletne rozwiązanie drukująco-tnące. Całą seria wyposażona jest w dodatkowe funkcjonalności, takie jak ciągłe wykrywanie znaków cięcia nawet przy wysokich prędkościach pracy maszyny czy oryginalną funkcję Mimaki „Half-Cut”. Powyższe funkcjonalności są również dostępne w serii CG-60, która także będzie prezentowana w Brukseli.

Podczas tegorocznej edycji targów Labelexpo Mimaki współpracować będzie z firmą ColorGATE, wiodącym dostawcą oprogramowania dla druku cyfrowego. Seria CJV30 w połączeniu z oprogramowaniem RIP firmy ColorGATE stanowi idealne rozwiązanie do produkcji etykiet w niskich nakładach, ponieważ zawiera funkcje takie jak kreacja kodów kreskowych, personalizacja czy możliwość drukowania kolorem srebrnym. Producent oprogramowania zaprezentuje się na stoisku firmy Mimaki ze swoim zaawansowanym RIP-em zintegrowanym z serią CJV30.

Niskonakładowy druk etykiet na podłożach sztywnych

Uzupełnieniem rozwiązań dedykowanych produkcji etykiet będzie UJF-3024, pionierska płaska drukarka nabiurkowa drukująca w technologii UV LED. Technologia ta umożliwia zadrukowywanie różnorodnych podłoży o grubości do 5 cm, łącznie z podłożami wrażliwymi na wysokie temperatury. PET, PE i płyty metalowe to tylko przykłady obsługiwanych podłoży. UJF-3024 umożliwia zadrukowywanie CMYK, kolorem białym, a także ostatnio dodanym do oferty atramentem przezroczystym, który umożliwia kreację przyciągających wzrok efektów błyszczących, matowych oraz wypukłych.

Po wprowadzenia urządzenia UJF-3024 na rynek zostało ono uznane jako pierwsze przystępne cenowo urządzenie drukujące w technologii UV i odniosło spektakularny sukces. Dzięki swojej elastyczności, wielofunkcyjności, przystępności cenowej oraz doskonałej jakości druku jest z pewnością godnym rozważenia zakupem w przypadku drukarń szukających rozwiązania do produkcji niskonakładowej lub ze zmiennymi danymi różnych przedmiotów, w tym etykiet, gadżetów i prototypów opakowań.