Nowości, Wielki Format

Océ ColorWave 300 w Stemp-Graf z Puław

System Océ ColorWave 300 uzupełnił w ostatnim czasie park maszynowy firmy Stemp-Graf z Puław, dzięki czemu może ona teraz oferować klientom pełną gamę usług drukowania dokumentacji technicznej w wysokiej jakości.

Coraz bardziej skomplikowane projekty – a co za tym idzie skomplikowana dokumentacja techniczna sprawiły, że kolor stał się obecnie jej niezbędnym elementem – mówi Przemysław Dryja, właściciel firmy Stemp-Graf z Puław. – Coraz więcej osób pytało nas w ostatnim czasie o możliwość drukowania prac w kolorze. Dlatego uznaliśmy, że warto zainwestować w urządzenie, które nam to umożliwi. Od samego początku nastawialiśmy się na system Océ, bo urządzenia tego producenta nie mają konkurencji w dziedzinie kolorowego druku wielkoformatowego. Od wielu lat znam ten rynek, od dawna śledzę wszystkie pojawiające się na nim innowacje i mogę śmiało stwierdzić, że Océ jest tu zdecydowanym liderem w zakresie drukowania kolorowej dokumentacji technicznej. Dlatego nasz wybór był bardzo prosty.

Przemysław Dryja swoją przygodę z małą poligrafią rozpoczął wiele lat temu, specjalizując się w pieczątkach, których wykonywanie do tej pory stanowi 50% jego usług (ma na tym polu znaczące sukcesy obsługując wiele firm i instytucji). Z czasem doszły do tego usługi związane z kserowaniem od formatu A4 do A0. Teraz, przewidując oczekiwania rynku, zainwestował w system do obsługi wielkoformatowych kolorowych i czarno-białych dokumentów – Océ ColorWave 300. To nie pierwsza maszyna drukująca w firmie Stemp-Graf. Drukujemy projekty czarno-białe już od jakiegoś czasu i mamy wielu klientów przede wszystkim z Puław i okolic – mówi Przemysław Dryja. – Często przychodzili do nas zleceniodawcy i prosili o wydrukowanie w małych kawałkach jakiegoś projektu, potem go sklejali, nanosili kolor i w takiej formie całość była przez nas skanowana. Aby jednak ułatwić im pracę, zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia, które w prosty sposób będzie drukowało projekty w kolorze. Okazało się, że nasz wybór był strzałem w dziesiątkę.

Właściciel Stemp-Grafu od jakiegoś już czasu obsługiwał klientów zaangażowanych w inwestycje realizowane w Puławach i okolicy. Budowa obwodnicy Puław, mostu w tym mieście, a także drogi z Kurowa do Lublina wygenerowała w wielu firmach zaangażowanych w te projekty potrzebę drukowania dokumentacji technicznej. Niemal wszystkie korzystały wówczas z usług Stemp-Grafu. Przed nami dalszy ciąg tych inwestycji oraz – mam nadzieję – kolejne, których dokumentacja również będzie drukowana u nas. System Océ ColorWave 300 uzupełnił nasz dotychczasowy park maszynowy, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom pełną gamę usług drukowania dokumentacji technicznej w wysokiej jakości.

Kopiarko-drukarka Océ ColorWave 300 umożliwia obsługę kolorowych i  monochromatycznych zadań – drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie. To pierwszy na świecie system z całkowicie zintegrowanym skanerem, co oznacza, że wszystkimi funkcjami można sterować z jednego prostego w obsłudze panelu użytkownika i wystarczy do tego tylko jeden adres IP. Rozwiązanie oparte jest na termicznej technologii atramentowej, przy czym nie emituje ono ozonu, pyłu ani nieprzyjemnych zapachów. Drukarka podłączona jest off-line ze składarką Océ 940, co zdecydowanie przyspiesza realizację zlecanych firmie Stemp-Graf prac.

Jakość wydruków, jakie wychodzą z tego urządzenia jest znakomita – mówi Przemysław Dryja – a dodatkowo działa ono naprawdę bardzo szybko, co w przypadku takiego punktu usługowego, jakim jest nasza firma ma ogromne znaczenie. Naszymi klientami są przede wszystkim przedstawiciele branż geodezyjnej, projektowej, architektonicznej. Drukujemy również dokumentację techniczną dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Ciekawostką jest również fakt, że Océ ColorWave 300 znakomicie radzi sobie także z drukowaniem zdjęć czy grafiki reklamowej. W Kazimierzu nad Wisłą mieszka i tworzy wielu artystów malarzy. Pewnego razu zgłosił się do nas jeden z nich z potrzebą wydrukowania zdjęcia swojego obrazu, który został już wcześniej sprzedany, a który miał być zaprezentowany na jednej z wystaw. Wydrukowaliśmy mu więc zdjęcie o wymiarach zbliżonych do 1 m2 i okazało się, że jakość tego wydruku była zachwycająca. Po tym wydarzeniu pojawili się u nas kolejni artyści, dla których również drukujemy zdjęcia ich dzieł, co niezmiernie nas cieszy. Z tej usługi korzystają także klienci indywidualni. Można, więc śmiało powiedzieć, że urządzenie dedykowane na rynek CAD doskonale radzi sobie również z fotografią.

Przemysław Dryja optymistycznie patrzy w przyszłość. Klientów, którzy korzystają z naszego nowego urządzenia Océ ColorWave 300 i są zadowoleni przybywa nam z dnia na dzień i mamy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma.