Nowości, Wielki Format

Atramenty Mutoh’a nagrodzone przez EDP

Atramenty 3D UV marki Mutoh o 200% rozciągliwości zostały uhonorowane prestiżowym tytułem „Best Alternative Ink Technology Of The Year 2011” przyznanym przez European Digital Press Association.

Jako uzasadnienie przyznania tytułu najlepszej alternatywnej technologii atramentowej wskazano 200% rozciągliwość medium, idealnie nadającego się do aplikacji samochodowych. W odróżnieniu od obecnych technologii atramenty 3D UV dają możliwość szybkiego, ekologicznego druku produkcyjnego z zachowaniem krótkiego czasu schnięcia.

W skład stowarzyszenia EDP wchodzą czołowi wydawcy czasopism o tematyce druku cyfrowego i poligrafii. Publikacje te obejmują 16 krajów europejskich i trafiają do ponad 1 miliona czytelników.

Nowe atramenty UV 3D dla plotera Mutoh Zephyr maszynę jeszcze bardziej uniwersalną, łączącą produktywność ploterów solwentowych z ekologicznymi aspektami maszyn „eko”. Należy podkreślić, że w składzie nowych tuszy UV 3D 200% nie znajdziemy żadnych lotnych związków organicznych! W czasie druku nie będzie wyczuwalny także nieprzyjemny zapach. Wydruki są gotowe do aplikacji lub laminacji zaraz po zdjęciu z maszyny.

Atramenty UV 3D 200% firmy Mutoh przeznaczone są nie tylko do wymagających naprężeń krzywizn takich jak aplikacje samochodowe ale doskonale radzą sobie także ze standardowymi aplikacjami na materiałach płaskich czy o nierównej strukturze. Ich odporność na warunki zewnętrzne sięga 2 lat.