Nowości, Wielki Format

Fujifilm wprowadza urządzenie Uvistar II

Podczas targów FESPA Digital 2011 Fujifilm wprowadza na rynek drugą generację odnoszących ogromne sukcesy superwielkoformatowych drukarek serii Uvistar. W połączeniu z tuszami Uvijet QK firmy Fujifilm, Uvistar II jest szczególnie przystosowana do tworzenia druków superwielkoformatowych bez strat w produkcji, zarówno dla stanowisk POP, jak i dla rynku reklam zewnętrznych.

Odnosząca szczególne sukcesy drukarka Uvistar, która została wprowadzona na rynek w 2010 r., będąca najbardziej uniwersalną i oszczędną drukarką w swojej klasie, tworzy produkty wysokiej jakości z szybkością druku przekraczającą 350 m2/h, na podłożu o szerokości do 5 m. Pierwsza generacja urządzeń doskonale nadawała się do zastosowania przy tworzeniu reklam zewnętrznych, gdzie intensywność barw tuszy idealnie współgrała ze stosowanymi materiałami, w tym polietylenu. Druga generacja została stworzona, aby zaspokoić rosnącą potrzebę tworzenia rozwiązań do użytku wewnętrznego, gdzie odległości od grafik są mniejsze, a częściej stosowane są materiały sztywne.  

Jednym z najważniejszych nowych udoskonaleń wprowadzonych do urządzeń drugiej generacji jest zastosowanie wyjątkowej technologii stałej wielkości kropli (PDS). Pozwala ona na podniesienie jakości druku bez jednoczesnego negatywnego wpływu na szybkości drukowania, czy zużycie tuszu. Ta wyjątkowa technologia pozwala użytkownikom na jednoczesne drukowanie kroplami o wielkości stosowanej obecnie (40 pl) i mniejszymi kroplami o wielkości 20 pl. Duże krople tworzą tło, podczas gdy małe umożliwiają tworzenie drobnych szczegółów, i to bez zmniejszenia szybkości drukowania.

Inne udoskonalenia tego modelu to podgrzewanie głowicy drukującej, aby powstałe zaczernienie tuszu było bardziej jednolite. Dzięki zmianom w mechanizmie oraz dodaniu silników liniowych istnieje możliwość drukowania dwustronnego, zarówno na elastycznych, jak i sztywnych podłożach – a wszystko to bez strat w produkcji. Ogromną zaletą platform Uvistar II jest to, że przy użyciu tuszy Uvijet QK firmy Fujifilm urządzenie to może drukować na wielu różnych podłożach, zarówno elastycznych, jak i sztywnych, tworząc efekt końcowy, który jest jeszcze bardziej przyjazny środowisku i oszczędny, i który otwiera przed klientami nowe możliwości zysku.