Nowości, Wielki Format

Ikonos na Euro-Reklamie 2011

Ikonos, polski producent i dystrybutor podczas kwietniowych targów Euro-Reklama Digital Printing Expo 2011 zaprezentował szeroką ofertę swoich materiałów i atramentów do druku LFP. Nie zabrakło także aplikacji samochodowych z Lamborgini w roli głównej.

Ikonos zaprezentował swoją ofertę, na charakterystycznym niebieskim stoisku w pawilonie 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas trwających od 12 do 15 lutego 2011 targów Euro-Reklama. Materiały Ikonos bardzo dobrze trafiają w segment wysoko jakościowy, gdyż oferowane są w przystępnych cenach a często nawet dla klientów zaskakujących – gdyż klienci w kraju zaopatrują się bezpośrednio u producenta.

W Opolu produkowane są media powlekane. Ich przeznaczenie to najczęściej aplikacje typu indoor. Medium powlekane powstaje w ten sposób, że na materiał stanowiący bazę, która nie jest w stanie przyjąć atramentu solwentowego nanosi się specjalną substancję na której grafika się utrwali. Przewagą materiału powlekanego nad niepowlekanym jest lepsza absorpcja i co za tym idzie większa możliwa do uzyskania rozdzielczość i prędkość druku. Materiały serii Ikonos przeznaczone są do wszelkiego rodzaju pop-upów, roll-upów, standów. Ich zastosowanie to także elementy wystawiennicze, podświetleniowe i citylighty. Ikonos to także znakomitej jakości papier foto. W zależności od potrzeb rynku firma poszukuje nowych rozwiązań.

Jeden z opolskich materiałów – Ikonos Smart – otrzymał Złoty Medal Międzynarodowcyh Targów Poznańskich. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości produkowanych przez firmę mediów. Smart to opatentowany materiał nowej generacji. Charakteryzuje go unikalna, bardzo estetyczna struktura. Jest on materiałem wytrzymałym, nie marszczącym się ani nie podwijającym. Przeznaczony jest do druku w wysokiej rozdzielczości dowolnym ploterem solwentowym. Bardzo dobrze oddaje kolory oraz detale. Smart to także materiał wysoce absorpcyjny – bardzo szybko wchłania atrament. Testy przeprowadzone na mild-solwentowym ploterze Mutoh Blizzard potwierdziły fakt możliwości druku w dobrej jakości i bez paskowania nawet z prędkością 80 m2/h!

Z kolei Ikonos Profiflex Pro to pierwsza, polskiej produkcji folia samoprzylepna PVC. Vinyl Profiflex Pro został opracowany specjalnie do druku na ploterach solwentowych. Co więcej, folia ta umożliwia wysokiej jakości i jednocześnie bardzo szybki druk, co jest trudne do osiągnięcia na większości folii samoprzylepnych! Folia Ikonos Profiflex Pro idealnie nadaje się do wszelkich aplikacji wewnętrznych jak i krótko oraz średniookresowych aplikacji zewnętrznych. Powstała ona na bazie najwyższej jakości komponentów co świadczy o wysokiej jakości końcowego produktu. Folia samoprzylepna Ikonos Profiflex Pro zdobyła Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Aktualnie linia Profiflex liczy kilkanaście rodzajów folii i laminatów.

Na poznańskich targach Ikonos oprócz materiałów do druku takich hak folie, banery, papiery, siatki, materiały specjalne i atramenty zaprezentował także szeroką ofertę materiałów do aplikacji samochodowych. Począwszy od białych folii wylewanych przez różnego rodzaje folie matowe, folie zmianiające barwy (tzw. kameleon), folie o efekcie skóry i karbonu, folie mettalic, drapane aluminium i inne. Nie zabrakło także akcesoriów dla aplikatorów.

Na stoisku można było także zapoznać się z technikami oklejania pojazdów foliami Ikonos na sportowym Lamborgini Gallardo.