Nowości, Wielki Format

Nowości dla wielkiego formatu od Canon

Firma Canon Europe, wprowadza na rynek pięć nowych wielkoformatowych urządzeń drukujących, które łączą wysoką jakość i precyzję charakterystyczną dla rozwiązań z serii Canon imagePROGRAF, z technologią skanowania. Umożliwia to tworzenie prawdziwe wielofunkcyjnych rozwiązań dla druku wielkoformatowego.
Systemy MFP imagePROGRAF pozwalają na szybkie, precyzyjne, skuteczne i łatwe w obsłudze kopiowanie, archiwizowanie oraz dystrybuowanie dokumentów technicznych, do których należą mapy, rysunki, wizualizacje, projekty, plany zarządzania oraz mapy terenu budowy. Wszystko to sprawia, że urządzenia doskonale sprawdzają się w takich obszarach, jak: architektura, inżynieria i budownictwo (AEC), mechaniczny CAD (MCAD), elektroniczny CAD (ECDA), systemy informacji geograficznej (GIS), produkcji, administracji, zarządzanie obiektami użyteczności publicznej i infrastrukturą, a także w reprografii oraz zastosowaniach typu print-for-pay.

Korzystając z rozdzielczości optycznej 600dpi i technologii skanowania CIS, wielofunkcyjne systemy obrazowania imagePROGRAF pozwalają użytkownikom na skanowanie z niezwykłą dokładnością i bezbłędnym odwzorowaniem linii na dużych materiałach ilustracyjnych, takich jak mapy oraz rysunki. Ponadto, oprogramowanie zastosowane w wielofunkcyjnych drukarkach gwarantuje prostotę obsługi tych urządzeń, polegającą na skanowaniu i drukowaniu za pomocą jednego kliknięcia. W równie przystępny sposób użytkownicy mogą skanować dokumenty i wysyłać je do druku, skopiowania, a także pliku (PDF, JPEG i TIFF) i zapisać w odpowiednim formacie i wysłać za pomocą poczty elektronicznej. W przycinaniu obrazów i korzystaniu z podglądu skanowania pomaga natomiast intuicyjny dotykowy interfejs. Systemy MFP umożliwiają także drukowanie wsadowe, a odkryty podajnik papieru posiadający funkcję automatycznego wykrywania rozmiaru sprawia, że urządzenia imagePROGRAF są jeszcze łatwiejsze w obsłudze.

Wykorzystanie powyższych cech stanowi doskonałe rozwiązanie dla branży architektonicznej, gdzie wykonywane ręcznie szkice oraz plany mogą zostać błyskawicznie zeskanowane i przesłane e-mailem.
Systemy MFP zawierają kolorowy 40-calowy skaner, pozwalający na skanowanie dokumentów w formacie A0, D, architektonicznym rozmiarze E, a także wybranych obrazów o szerokości do 40 cali i dowolnej długości. Prędkość skanera równa się 10 calom na sekundę w druku monochromatycznym, co staje się bardzo przydatne, w sytuacji, gdy czas ma duże znaczenie.

Poza skanerem, każde z urządzeń zostało wyposażone w 17-calowy ekran dotykowy, oprogramowanie skanująco-kopiujące MFP i jedną z pięciu wielkoformatowych drukarek imagePROGRAF – 36-calową iPF710, iPF715 lub iPF755 oraz 44- calową iPF815 lub iPF825.

Modele iPF750, iPF755, iPF815 and iPF825 posiadają wbudowany tryb ekonomiczny, który idealnie nadaje się do szybkich wydruków próbnych i pomaga obniżyć ogólny koszt produkcji oraz zmniejszyć zużycie atramentu. Dzięki temu, systemy MFP skonfigurowane z wymienionymi modelami doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach charakteryzujących się dużą wydajnością i wymagających dostępu do zróżnicowanej wielkości produkcji.

Pięć konfiguracji wielofunkcyjnych drukarek imagePROGRAF będzie dostępnych w Europie od 1 kwietnia 2011 roku.