Nowości, Wielki Format

Premierowy katalog Atrium

Charakterystyczną, czerwoną publikację Atrium, tym razem zastąpiły czernie – synonim najwyższej jakości marek. Na kilkudziesięciu stronach czytelnicy zapoznają się z najszerszym przeglądem maszyny LFP na polskim rynku oraz kilkoma premierami!

Czytelnicy znajdą w nowym katalogu kompletną ofertę dla druku i reklamy wielkoformatowej. W katalogu znajdziemy m.in.: plotery hybrydowe, plotery UV typu flatbed i roll-to-roll, plotery UV do druku znaków drogowych, produkcyjne plotery twardo i mild-solwentowe, plotery eko-solwentowe, tekstylne i CAD. Nie zabrakło także cutterów czyli ploterów tnących, laminatorów, frezerek, ploterów termicznych, zgrzewarek, trymerów oraz niezbędnego oprogramowania. W katalogu można znaleźć także informacje o finansowaniu poprzez leasing i dotacje unijne.

Swoją premierę w katalogu jak i na zbliżających się targach Euro-Reklama, na które w katalogu zaprasza dystrybutor będzie miało najnowsze dziecko firmy Durst – lidera w produkcji maszyn UV.    Omega 1 to produkcyjny ploter UV drukujący z roli na rolę jak i na płytach o niespotykanej rozdzielczości aż 1728 dpi. Warto wspomnieć, że prędkość produkcyjna sięga 35 metrów kwadratowych na godzinę! Ploter jest cechuje się bardzo atrakcyjną ceną.

To co wyróżnia ploter Mutoh ValueJet Hybrid od innych to zastosowany nowy typ atramentów. Tusze o nazwie Mubio są w pełni ekologiczne, gdyż ich skład bazuje na substancjach pochodzenia roślinnego. Umożliwiają one zadruk szerokiej palety materiałów zarówno płaskich takich jak akryl, płyty aluminiowe, pianki, ceramika, drewno, karton jak i materiałów elastycznych np. folii samoprzylepnych, papierów, banerów, polipropylenu, itd.

Mutoh ValueJet 1608 to ploter przeznaczony dla firm gdzie wymagana jest nisko-nakładowa produkcja najwyższej jakości grafik na większości mediów a także na „egzotycznych materiałach” przy których nie ma możliwości zastosowania druku solwentowego. Hybrydowy ValueJet znajdzie też miejsce przy 100% ekologicznych, „zielonych” zleceniach. Należy pamiętać, że to także jedno z najtańszych rozwiązań do druku na płytach!

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w produkcji ploterów tnących, Mutoh zaprojektował Konę  Apparel jako plotery profesjonalne, o stabilnej konstrukcji przeznaczone do zastosowań w branży tekstylnej i odzieżowej. Dodatkowo najnowszą serię ploterów Kona Apparel wyposażył w kilka nowatorskich dla „cutterów” rozwiązań.  Nowa seria ploterów tnących Kona Apparel obejmuje 2 modele o szerokościach roboczych 1385 mm (54.5'') oraz 1635 mm (64.4'').

Plotery tnące Kona Apparel dedykowane firmom branży odzieżowej i tekstylnej gdzie zachodzi potrzeba wycinania oraz oznaczania wzorców, mających dalej posłużyć wycinaniu fragmentów tkanin. Plotery Kona znajdą swoje miejsce także w firmach wystawienniczych, drobnej produkcji a także w dużych zakładach przemysłowych gdzie istnieje potrzeba precyzyjnego cięcia różnego rodzaju szablonów. „Apparel” znajdzie także swoje miejsce przy „standardowych” pracach wycinanych w agencjach reklamowych. Szerokie możliwości i atrakcyjna cena decyduje o szybkim zwrocie inwestycji.

Plotery Allwin Konica to jedne z najciekawszych ploterów twardo-solwentowych o szerokości 3.20 metra. Łączą w sobie kilka cech takich jak niska cena zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku, stabilność pracy. Plotery te zdecydowanie wyróżniają się na tle innych maszyn dalekowschodnich. Powodem tego jest jakość japońskich i amerykańskich podzespołów.

Allwin Konica rozszerzy moce produkcyjne i możliwości wielu rozwijających się drukarni i agencji reklamowych. Ploter może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz.