Nowości, Wielki Format

Marcowe aplikacje samochodowe z Ikonosem

W opolskiej siedzibie Atrium, 23 marca odbyły się już 6-te warsztaty serii „Aplikacje samochodowe od A do Z”. Na prelekcje i warsztaty przybyło ponad 60 osób z całej Polski.

Kilkadziesiąt osób, które przybyło do Opola uczestniczyło w specjalistycznych prelekcjach prowadzonych przez dział mediów firmy Atrium Centrum Ploterowe. Uczestnicy poznali proces produkcji i cechy folii kalandrowanych oraz folii wylewanych, gdzie została omówiona budowa poszczególnych materiałów, sposób ich produkcji, rodzaje aplikacji, właściwości chemiczne i fizyczne oraz różnice między nimi. Drugi prelekcja dotyczyła procesu oklejania pojazdów w ujęciu teoretycznym, czyli 9 etapów jakie towarzyszą tej czynności. Zostały wyszczególnione następujące kroki: wybór folii, przygotowanie projektu, przystosowanie projektu na dany pojazd, zatwierdzenie projektu, wykonanie wydruków, laminowanie, przygotowanie pojazdu do aplikacji, nakładanie folii oraz zdejmowanie folii.

Najważniejszym materiałem w aplikacjach samochodowych są folie wylewane. W czasie spotkania prowadzący zaprezentowali w teorii i praktyce system oklejania pojazdów Ikonos Cast System w skład którego wchodzi uznana folia wylewana Ikonos ProfiCast oraz laminat Ikonos ProfiLam. Goście mieli okazję zapoznać się także z nowymi foliami samochodowymi m.in. typu carbon, metalic, cameleon, foliami i laminatami matowymi oraz foliami do zabezpieczenia pojazdów.

Ikonos Cast System zapewnia nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o to, co będzie widoczne na pojeździe. Czy będzie to nazwa firmy, reklama produktu, czy po prostu wielkoformatowa kreacja. Jest to idealna forma reklamy na pojazdach firmowych, która jest zauważalna zarówno przez użytkowników dróg jak i przez pieszych. Ikonos Cast System chroni również lakier przed warunkami atmosferycznymi, produktami chemicznymi, myjniami szczotkowymi, zadrapaniami, drobnymi kamykami oraz przed wybielającym działaniem promieni słonecznych. Daje on możliwość częstej zmiany reklamy, bez potrzeby kosztownego przemalowania karoserii. Co ważne, można go także łatwo usunąć z pojazdu wraz z końcem kampanii, więc niezależnie, czy chcemy tylko zmienić wygląd, czy sprzedać auto, możemy przywrócić je do pierwotnego wyglądu sprzed oklejania, bez pozostawienia śladów po kleju.

Cechą wyróżniającą folię ProfiCast od innych folii wylewanych jest wydłużony czas pozycjonowania w trakcie aplikacji. Folię można układać do 30-45 minut! Inną ważną jej cechą jest doskonałe aplikowanie na głębokich przetłoczeniach karoserii. Ikonos ProfiCast umożliwia także wysoko jakościowy zadruk dowolnym atramentem solwentowym.

Najważniejszym punktem spotkania była oczywiście część praktyczna przeprowadzona przez doświadczonego aplikatora. Zaprezentował on możliwości jakie daje Ikonos Cast System oraz wyjaśnił i pokazał wszelkie niuanse, które towarzyszą niełatwej sztuce oklejania pojazdów. Uczestnicy mieli pod okiem zawodowca przeprowadzić próbne aplikacje i zaznajomić się z nieporównywalnymi możliwościami jakie dają folie marki Ikonos.