Nowości, Wielki Format

Canon i Océ dla druku cyfrowego

Firmy Canon Europe oraz Océ zaprezentowały pierwsze wspólne rozwiązanie z zakresu produkcyjnego druku cyfrowego – imagePRESS C7010 serii VPS. Prezentacja odbyła sie na targach Graphispag (Stand C329) w Barcelonie.

Wspólnie zaprojektowane rozwiązanie to ważny krok w procesie połączenia obu firm oraz dowód na szybki rozwój działu badań i rozwoju (R & D). Efektem współpracy jest dostęp klientów do najlepszych technologii branżowych. Wprowadzenie na rynek rozwiązania imagePRESS serii C7010VPS oznacza wejście na wyższy poziom wydajności w zakresie kolorowego druku produkcyjnego i obiegu dokumentów, oferując klientom unikalne połączenie sprawdzonych technologii kolorowego druku cyfrowego firmy Canon z zaawansowanym oprogramowaniem Océ PRISMAsync.

Połączenie zaawansowanej maszyny drukarskiej z systemem do zarządzania kolorami i przepływem pracy w jedno zintegrowane rozwiązanie, pozwala uzyskać jakość druku offsetowego oraz poprawia wydajność produkcji przy dowolnej wielkości nakładach oraz utrzymaniu kosztów na niskim poziomie.
Nowa seria produktów oferuje szereg funkcji zwiększających produktywność, takich jak np. inteligentny harmonogram pracy i oparty na mediach przepływ pracy, które minimalizują czas przestoju i zwiększają elastyczność czasu pracy.

Technologie do zaawansowanego obrazowania, jak również rozszerzone opcje wykańczania i obróbki mediów, podnoszą wydajność i elastyczność pracy. Obecnie zostały uzupełnione i wzmocnione przez wysokiej klasy rozwiązanie do zarządzania obiegiem dokumentów i kolorami firmy OCÉ.

Kolorowy kontroler Océ PRISMAsync sprawia, że seria imagePRESS C7010VPS zyskuje wysoką wydajność przetwarzania danych, a zintegrowany system Adobe®RIP, zapewnia doskonałą obsługę nośników, zaawansowane zarządzanie kolorami, a także imponującą szybkość i wyjątkową jakość koloru. Otwarte aplikacje do zarządzania przepływem pracy, zostały dostosowane do standardów obowiązujących w branży.
Urządzenie imagePRESS C7010VPS przyspiesza produkcję, dzięki intuicyjnej obsłudze oraz inteligentnemu harmonogramowi pracy, który umożliwia planowanie pracy do ośmiu godzin w przód. Oprogramowanie Océ PRISMA opiera się na zadaniowym systemie przepływu pracy, co w fazie produkcyjnej pre-press pozwala skupić się na przygotowaniu dokumentów, podczas gdy operatorzy koncentrują się na produkcji.

Nowe produkty z serii imagePRESS C7010VPS, imagePRESS C6010VPS imagePRESS C6010S będą dostępne w ofercie sprzedaży bezpośredniej firm Canon i OCÉ w całej Europie, a także za pośrednictwem resellerów od drugiego kwartału 2011. Klienci będą także mogli korzystać z usług serwisowych firm Canon i Océ, cenionych w branży m.in za wysoką kompetencję techników oraz szybki czas reakcji.

W przyszłości, firmy planują włączenie rozwiązania PRISMAsync do wielofunkcyjnych modeli Canon serii imageRUNNER ADVANCE.