Nowości, Wielki Format

Mimaki na Fespa Digital w Hamburgu

Firma Mimaki pokaże niemalże pełne portfolio urządzeń drukujących oraz tnących na targach Fespa Digital w Hamburgu (hala A4, stoisko D20), łącznie z ostatnimi nowościami – superwielkoformatową drukarką JV34-260 oraz wielkoformatową drukarką UV typu flatbed JFX-1631plus. Zaprezentuje również zestaw innowacyjnych rozwiązań technologicznych, umożliwiających drukarniom poszerzenie ich możliwości w zakresie druku tekstyliów i ubrań, oznakowań oraz na rynku aplikacji przemysłowych. Bogate portfolio drukarek inkjetowych, wykorzystujących technologię utrwalania UV, eko-solwentową i sublimacyjną, a także rolowych i płaskich urządzeń tnących odda innowacyjnego ducha firmy Mimaki i jej inżynieryjną precyzję.

Najnowszy model JV34-260, dostępny od kwietnia 2011r. będzie prezentowany w Hamburgu w wersji solwentowej i zaprezentuje swoje niezwykłe możliwości jakościowe oraz prędkość. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, modelem JV33-260, JV34-260 drukuje 70% szybciej i jest wyposażony w głowice drukujące wykorzystujące najnowszą technologię. Dzięki przystępnej cenie i generalnie niskiemu kosztowi eksploatacji, JV34-260 jest urządzeniem idealnym dla drukarń chcących rozszerzyć swoją ofertę o segment produktów superwielkoformatowych i jednocześnie mieć możliwość ekonomicznej produkcji mniejszych oznakowań. W niedalekiej przyszłości model JV34-260 będzie również dostępny w wersji sublimacyjnej do drukowania papieru transferowego, umożliwiającej produkcję różnego typu oznakowań na podłożach niesztywnych.

Drukarka typu flatbed UV JFX-1631 plus to kolejna nowość na stoisku Mimaki. W porównaniu ze swoimi poprzednikami z serii JFX, seria JFX plus drukuje o 80% szybciej, do 23,6 m²/h. Tak wysoki wzrost prędkości jest rezultatem dodatkowego modułu utrwalającego, który finalnie utrwala nadruk po wstępnym procesie utrwalania diodami LED. Zwiększona produktywność urządzenia to obok wysokiej precyzji nadruku największa zaleta, z której słynie seria JFX.

Co więcej, zwiedzający będą mogli zapoznać się z rewolucyjną, niemalże nabiurkową drukarką Mimaki UJF-3042, wykorzystującą technologię UV LED. Umożliwia ona uzyskanie efektów specjanych, takich jak błyszczące krople wody dzięki nowemu, udoskonalonemu lakierowi przezroczystemu. Wszechstronność urządzenia, przystępna cena i doskonała jakość druku czynią tę drukarkę najlepszym wyborem dla drukarń szukających rozwiązań do produkcji niskich nakładów i druku zmiennych danych na różnego rodzaju niewielkich przedmiotach.  Nie tylko typowe małe oznakowania, plakietki czy produkty promocyjne stanowią atrakcyjne aplikacje możliwe do uzyskania dzięki UJF-3024, ale również mniej typowe obudowy produktów elektronicznych, takich jak telefony komórkowe czy atrapy opakowań są obiecującymi możliwościami biznesowymi.

Na targach Fespa Digital firma Mimaki zaprezentuje również zaskakujące srebrne i złote efekty metaliczne na różnych etykietach i oznakowaniach, uzyskanie dzięki eko-solwentowemu atramentowi srebrnemu (ES3).Wprowadzenie go na rynek w znaczący sposób poszerzyło możliwości drukarń w zakresie kreacji wartości dodanej do produktów.

Również firmy z branży tekstylnej odwiedzające targi Fespa Digital znajdą coś dla siebie. Mogą spodziewać się przyciągających uwagę rozwiązań Mimaki do zadrukowywania materiałów niesztywnych oraz odzieży. Drukarki bezpośrednie i transferowe (sublimacyjne), takie jak nowy, wysokowydajny model TX400-1800D czy superwielkoformatowy JV5-320DS udowodnią, że wysoka prędkość i zaskakująco wysoka jakość nadruku mogą iść w parze.