Nowości, Wielki Format

Canon na rynku produkcyjnego druku fotograficznego

Canon ogłosił wejście na rynek produkcyjnego druku fotograficznego, wprowadzając rozwiązanie DreamLabo 5000 – produkcyjną drukarkę atramentową. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju działalności DreamLabo 5000 stanowi pierwszy krok rozwoju na rynku produkcyjnego druku fotograficznego.

Urządzenie zapewnia nowy standard łączący najwyższą jakość wydruku fotografii i tekstu z wysoką produktywnością. Stanowi praktyczną alternatywę dla tradycyjnej technologii odbitek opartej na halogenku srebra, wzbogacając i rozwijając rynek produkcyjnego druku fotografii. Dodatkowo, zapewnia zupełnie nowe szanse zwiększenia przychodów, dzięki realizacji zarówno wydruków produkcyjnych, jak i niskonakładowych produkcji na żądanie.

Wejście Canona na rynek produkcyjnego druku fotograficznego ma na celu umacnienie pozycji lidera w zakresie cyfrowej fotografii. 70-letnia historia firmy i 30-letnie doświadczenia w obszarze druku, sprawiają że Canon jest jedyną firmą, która oferuje pełną gamę produktów i rozwiązań do obrazowania od wykonania zdjęcia aż po wydruk. Zapewnia również kompleksową ofertę urządzeń drukujących, od druku niskonakładowego, po przemysłowe systemy druku produkcyjnego.

DreamLabo 5000 wykorzystuje i rozwija istniejącą technologię druku fotograficznego firmy Canon, która jest skutecznie stosowana w drukarkach desktopowych PIXMA oraz w linii urządzeń wielkoformatowych imagePROGRAF. Urządzenie zostało wyposażone w zupełnie nową głowicę drukującą o wysokiej gęstości, umożliwiającej wydruk o szerokości 305 mm. Dzięki zastosowaniu technologii Canon FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), głowica drukująca umożliwia przygotowanie fotografii wysokiej jakości i precyzyjnego odwzorowania tekstu. Pozwala na uzyskanie różnorodnych rodzajów wydruków, począwszy od wysokiej klasy albumów fotograficznych, poprzez książki z fotografiami, kalendarze, kolaże zdjęciowe i inne doskonałej jakości wydruki na żądanie, takie jak broszury na zamówienie.

Szeroka głowica drukująca wykorzystuje technologię One-Pass, dzięki czemu obraz powstaje w jednym przebiegu papieru, podczas gdy sama głowica pozostaje w stałej pozycji. Podczas używania w połączeniu z automatyczną dwustronną funkcją wydruku, DreamLabo 5000 drukuje 20 stron albumu fotograficznego formatu A4 w 72 sekundy. W przypadku drukowania 40 odbitek fotografii (102×152 mm) osiąga czas 60 sekund. System cechuje wysoka produktywność pozwalająca na wymianę papieru i zbiorników z atramentem podczas drukowania, wspierając złożone działania wymagające czasu przy wydrukach produkcyjnych.

DreamLabo 5000 korzysta z siedmiokolorowego atramentu barwnikowego, co pozwala uzyskać płynną gradację. Dzięki zastosowaniu technologii przetwarzania obrazu charakterystycznej dla gamy unikalnych kolorowych druków atramentowych Canona, nowe urządzenie pozwala uzyskać wydruki na wyższym poziomie prezentacji kolorów niż w konwencjonalnych odbitkach srebrowych.

DreamLabo 5000 będzie dostępny w Europie na początku 2012 roku.