Nowości, Wielki Format

Arizona 550 XT w G&G Studio

Najnowszy i jednocześnie najszerszy model z wielokrotnie nagradzanej rodziny Océ Arizona – ploter Océ Arizona 550 XT przeznaczony do wielkoformatowego druku produkcyjnego – rozpoczął pracę w warszawskiej drukarni G&G Studio. Może on produkować wydruki na podłożach sztywnych o wymiarach do 2,50 x 3,05 m. Dzięki swoim gabarytom zwiększył on moce produkcyjne zakładu, znacząco wpływając na jego wydajność przy zachowaniu wysokiej jakości wydruków. Dzięki tej inwestycji powiększyła się również oferta usługowa firmy G&G Studio.  

Océ Arizona 550 XT to kolejne urządzenie Océ, które pracuje w G&G Studio. Firma, należąca do Pawła Grota i Michała Głowackiego, działa na rynku druku wielkoformatowego od połowy lat dziewięćdziesiątych i niemal od początku inwestowała w rozwiązania tego właśnie producenta. Początkowo zajmowała się grafiką komputerową, produkcją tablic reklamowych, banerów oraz reklam na pojazdach. Te usługi również obecnie znajdują się w jej ofercie. Przez szereg lat doszło też wiele nowych, a zakład stał się prężnie działającą firmą, oferującą nie tylko różnorodność usług, ale również możliwość wykonywania unikalnych aplikacji. Są one realizowane zawsze od projektu do końcowej realizacji przez firmę G&G Studio dla klientów z niemal każdej branży z całej Polski. Od początku działalności dbamy o zadowolenie naszych klientów, a możliwość zaproponowania im coraz większych możliwości jest, obok gwarantowanej, wysokiej jakości, priorytetem naszej firmy – mówi Paweł Grot.

Zakup pierwszego w Polsce, najnowszego i jednocześnie najszerszego modelu z wielokrotnie nagradzanej rodziny Océ Arizona – Océ Arizona 550 XT – doskonale wpisał się w tę filozofię działania G&G Studio. Zastąpił on inny model z tej serii – Océ Arizona 250 GT – który z sukcesami był testowany w G&G Studio przez dłuższy czas. – Sprawdzona marka, dostawca, serwis firmy Océ, nasza wieloletnia współpraca, a także szerokie możliwości urządzenia sprawiły, że po raz kolejny wybór padł na Arizonę. Duża szerokość plotera umożliwia wykorzystanie urządzenia do zadrukowywania sztywnych mediów o bardzo dużych wymiarach. Ploter posiada ponadto możliwość zadrukowywania dwóch mediów, które osadzone są na oddzielnych obszarach stołu bez konieczności zatrzymywania urządzenia. Oferuje także opcję druku z roli na rolę oraz – niezmiernie ważną dla nas – opcję białego atramentu, która pozwala nam tworzyć opracowane przez nas i unikalne aplikacje, które z pewnością wyróżniają nas na tle konkurencji. Jedną z nich są np. kasetony reklamowe, które, dzięki poddrukom, jakie wykonujemy na ploterze Océ Arizona 550 XT, znakomicie rozpraszają światło bez konieczności wykorzystywania folii, która zapewnia ten efekt. To znacząco skraca proces produkcji i wpływa na jej cenę końcową – mówi Paweł Grot.  

Ploter Océ Arizona 550 XT wykorzystywany jest w firmie G&G Studio do produkcji różnorodnych narzędzi komunikacji wizualnej, a duży stół pozwala na zadrukowywanie ponadwymiarowych elementów. Mamy wśród naszych klientów sporo klientów przemysłowych, którzy zlecają nam drukowanie np. sporych wymiarów grafik na szkle. Do tego znakomicie nadaje się ten właśnie model Arizony – mówi Paweł Grot. W ploterze można również drukować na nieregularnych czy innych niż kwadratowe elementach, a także na materiałach o nierównomiernej powierzchni jak np. drewno itp. Zadrukowujemy np. dla naszych klientów meble do sklepów. Mamy również klientów, którzy zadrukowują u nas np. płytki ceramiczne i ploter Arziona doskonale sobie z tym radzi – dodaje Paweł Grot. Océ Arizona 550 XT dobrze sobie radzi również – jak twierdzi pracownik G&G Studio obsługujący to urządzenie – z ładunkami elektrostatycznymi, co ułatwia produkcję i wpływa na szybkość jej realizacji; jest dodatkowo prosty w obsłudze.

Szerokie możliwości urządzenia pozwoliły firmie G&G Studio nie tylko zaproponować nowe usługi klientom, ale przede wszystkim zwiększyły moce produkcyjne i wydajność w drukarni w zakresie wykonywania prac wielkoformatowych. Co za tym idzie pozwoliły na spore oszczędności czasowe przy produkcji poszczególnych zleceń przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości, dzięki zastosowanej w ploterze technologii zmiennej wielkości kropli. A to dla firmy, która obsługuje swoich klientów kompleksowo – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę ma ogromne znaczenie. Warto wspomnieć, że G&G Studio posiada obecnie trzy lokalizacje w Warszawie – przy ulicy Redutowej, Lwowskiej i Postępu. Funkcjonuje pod dwiema markami: Visual Merchandising – Wielkoformatowy Druk Cyfrowy, gdzie wykorzystywany jest najnowszy ploter Océ Arizona 550 XT oraz Centrum Druku Cyfrowego 24h, gdzie pracują inne urządzenia Océ, zarówno mało- jak i wielkoformatowe w tym Océ ColorWave 600.